şifalı bitkiler
Ayvayağı ve Elmayağı konusu 7186 defa okunmuştur

Reklamlar

Ayvayağı Ve Elmayağı


Ayvayağı ve Elmayağı;  

 Ayva yağı ile elma yağı birbiriyle eşdeğerdedir. Ayvayağı; ¾ oraında ayvanın özsuyu ile ¼ nikbetinde susamyağı bir cam veya çanak kap içinde kırk gün güneşte bekletilerek, yahutta ateşte kaynatılarak elde edilmektedir. Olgunlaşmış ayvanın çekirdeklerinden de mekanik usullerle ayva yağı çıkartılır. Çekirdeğinden çıkarılan yağı da, aşağıda sıraladığımız etkilere ve özelliklere sahiptir. 
 Ayva yağı ile kamışın ucundan lavman yapılacak olura idrar yollarındaki yanmayı önler. Böbrek ve mesane iltihabı için dahi faydalıdır. Ayva yağı, göğüs hastalıklarından dolayı kan tükürmeye, sıcak özellikli baş ağrısına, nezleye, karaciğer şişliklerine, sıcaktan meydana gelen müzmin ishale ve basur iltihabına gayet iyi gelmektedir. 
 Ayvayağı ile makattan lavman yapılacak olursa, bağırsak yaralarına vajinadan lavman yapıldığında ise rahim yaralar için gayet faydalıdır. Ayva yağı, ağız yoluyla alınarak veya merhem gibi cilde sürülerek yahut ta lavman yoluyla kullanırı. 
  

"Ayvayağı ve Elmayağı" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular