şifalı bitkiler
Beden Sağlığı ve Spor konusu 9714 defa okunmuştur

Reklamlar

Beden Sağlığı Ve Spor


Beden Sağlığı ve Spor; 

 Normal hareket, sağlığın korunması için en etkili sebeplerden biridir. Çünkü hareket vücudu ısıtır. Fazlalıkları dışarı atar, vücuda hafiflik ve dinçlik verir. Bedeni hareketler yenilen gıdalar hazmedildikten sonra yapılmalıdır. Bu hareketler yaklaşık beş altı saat veya daha az yahut daha çok yapılabilir insanların mizacına ve yediği yemeklere göre zaman değişebilir. 
 Normal hareket, cilde kırmızılık verir, deri genişler, vücut terlemeye başlar, işte bu sırada hareketi bırakmak lazımdır. Kan ter içinde kalacak şekilde yapılacak aşırı hareket vücut için zararlıdır. Çok hareket eden organ kuvvetlenir ve dinçleşir. İç organlar için dahi aynı şey söz konusudur. 
 Vücudun su ve gıdaya muhtaç olduğu bilinen bir gerçektir. Gıda bütünüyle vücuttan bir parça da değildir, fakat her sindirimden sonra vücutta bir miktar kalır, zaman geçtikçe de kemiyet ve keyfiyet itibariyle çoğalır ve kemiyet itibariyle vücuda zarar vermeye başlar. Mesela bazı gözenekleri tıkar, vücuda ağırlık verir ve şişmanlık hastalıkları meydana getirir. Eğer bu fazlalıklar ilaç ile giderilmeye çalıştırılırsa, vücuda zararlı olabilir, çünkü ilaçların birçoğu zehirlidir. Zira vücuda zararlı olan maddeleri gidereyim erken, bazen faydalı olan maddelerin yok edilme ihtimali de vardır. Vücuttaki fazlalıkların dışarı atılmasında önemli bir vazife yapan gözeneklerin tıkanması, şüphe siz ki zararlıdır. 

"Beden Sağlığı ve Spor" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :onur yaşar
çok kötü bir site hiç bir ayrıntı vermemiş

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular