şifalı bitkiler
Bel Ağrısı konusu 6783 defa okunmuştur

Reklamlar

Bel Ağrısı


Bel Ağrısı ; 

 Bel ağrısının belli bir sebebi yoktur. Bazen soğuktan, bazen yorgunluktan, ağır yük kaldırmaktan, ansızın yapılan hareketlerden, aşırı cinsel ilişkiden, böbrek zayıflığı ve böbrek hastalıklarından, belkemiğini besleyen büyük damarlarda aşırı kan birikmesinden, uzun müddet bekar yaşamaktan, adet kanaması ve nifas kanının kesilmesinden meydana gelebilir. 
 Ağrının sebebine göre tedavisi yapılır, ağır gıdalar ve şuruplar yerine hafif gıdalarla beslenmeli, sert bir kez parçasına emdirilmiş ısıtıcı merhem ve yağlarla ağrıyan yer iyice ovuşturulmalıdır. Eğer ağrı sızı vücutta kan çokluğundan meydana gelmişse damardan kan alınmalı, eğer bekarlıktan meydana gelmişse evlenmelidir. 
 İstirahat etmeli, fizik tedavi yaptırmalı yumuşak yerde yatmamalıdır. Gerekirse hacamat dediğimiz yani kan aldırma yoluna gidilmelidir. Bazen ayakta idrar yapmanın bel ağrısına faydalı olduğu da söylenmektedir. 

"Bel Ağrısı " hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular