şifalı bitkiler
Baş Ağrısı için faydalı bazı maddeler konusu 9803 defa okunmuştur

Reklamlar

Baş Ağrısı Için Faydalı Bazı Maddeler


Baş Ağrısı için faydalı bazı maddeler; 

 Süt, sıtmalı kimselere ve başı ağrıyanlara iyi gelmez. Süte alışık olmayanlara iyi gelmez. Süte alışık olmayan kimselere bazı zararları olabilir, yan etkisini gidermek için ise, içine bal ve zencefil gibi baharatlar katılır. 
Rasulullah Sallallahu Aleyhi Vesellem sütü içtikten sonra üzerine su içerdi bununda sebebinin sütün yağlı olmasıdır. Sütün yağı, sıtmalı veya baş ağrısı olan kimseler için pek zararlıdır. Çünkü süt, hemen safraya dönüşür. 
Nergis çiçeği, rutubet ve safradan meydana gelen baş ağrısına karşı faydalıdır. Kabağın damıtılmış suyu, susuzluğu keser, içildiği veya onunla baş yıkandığı zaman, sıcaktan meydana gelen baş ağrısını giderir. 
Farekulağı otunun koklanması, soğuktan meydana gelen baş ağrısına, balgam, safra, soğuk algınlığı ve şiddetli ağrılara karşı faydalıdır. 
Zemzem suyu, baş ağrısını, üzüntü ve kederi giderir. Kalbi güçlendirir ve korkuyu teskin eder. 
Isıtılmış çörekotu tozu, alına sarılırsa, soğuktan meydana gelen baş ağrısına karşı faydalıdır. 

"Baş Ağrısı için faydalı bazı maddeler" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular