şifalı bitkiler
Ayak Üşümesi konusu 127012 defa okunmuştur

Reklamlar

Ayak Üşümesi


Ayak üşümesi

2 şekilde devam etmektedir 1. şeklinde dönem dönem oluşan ayak üşümeleri 2. şekilde sürekli ayak üşümesi görülmektedir. Her iki durumda da ayak üşümesi kansızlığa bağlanmaktadır. Hastalıkların habercisi olan ayak üşümesi kendisi bir hastalık değildir.

Hiper tansiyon:

Tansiyonun çok yüksek seyretmesi anlamına gelmektedir. Hiper tansiyon hastalarında hastalığın semptomlarından birisi de ayak üşümesi olarak bildirilmiştir. Hiper tansiyonun neden ayak üşümesine sebep olduğu tam olarak çözülemese de hiper tansiyonla mücadelenin ayak üşümesini de giderdiği bilinmektedir.

Hipertansiyon hastalarının sarımsak kullanmaları tansiyonun düşmesine yardımcı olacaktır. Diğer tansiyon düşürücü şifalı bitkiler: Alıç, Diken üzümü, Armut, Ayva, Böğürtlen, Çarkıfelek, Üvez, Çöpleme, Pirinç, Ökseotu, Zeytin, Meyankökü, Kimyon, Kabak, Üzüm, Çilek, Maydanoz, Limon olarak bilinmektedir. Ancak bu şifalı bitkilerden kimi çok etkiliyken(örn:sarımsak) kimi az etkilidir.

Düşük Tansiyon:

Hiper tansiyon gibi düşük tansiyon da ayak üşümesine neden olmaktadır. Yapacağınız en iyi şey bir sağlık kuruluşunda tansiyonunuzu ölçtürmek ve durumunuza karar vermektir.

Düşük tansiyon hastalarının tuzlu sıvılar alması(tuzlu ayran) bunun yanında biberiye, kekik yağı gibitansiyon yükseltici şifalı bitkiler kullanmaları uygundur.

Kansızlık:


Kansızlık anadoluda yaşayan özellikle bayanlarda sıkça görülen bir durumdur. Nedenleri çok çeşitli olabildiği gibi en bilinen nedeni sürekli tahıl ve tahıl türevleriyle beslenmektir. Bilindiği üzere ülkemizde tahıl ağırlıklı bir beslenme rejimi sürdürülmektedir.

Kansızlığın engellenmesi için doktora başvurulmalıdır. Genelde demir takviyesiyle başlayan tedavi dallanma gösterir. Eğer kansızlığı tedavi etmekte kullanılan şifalı bitkileri internetten arar bulursanız ve bu şifalı bitkileri kullanırsanız destekleyici tedavi açısından daha iyi edersiniz.

"Ayak Üşümesi" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :nur
benimde ayaklarım çok üşüyor ne yapsam ısınmıyor yazın buz gibi ter kışın kat kat çorap giymeme rağmen ısınmıyor ısıtıcılı terlik veya ayakkabı üretseler alıcam o kadar kötü birşey teşeküri ederim benim şikayetime cevap veren doktorum

Yazan :reso
Menimde ayglarim hedden artig usuyur gece yatanda bile isinmir gunduzlerde isinmiolarsa bir cavab deyin

Yazan :Hulya ince
Benim ayaklarım uyuyunca üşüyor

Yazan :hasan sekmen
yaz kış demeden ayaklarım buz gibi oluyor ne yapmalıyım

Yazan :koşucu
bana yardım edin size minnettar kalırım

Yazan :şeyda
benimde ayaklarım çok üşüyor bir çözüm bulun

Yazan :rüveyda
benim ayaklarım hiç ısınmıyor devamlı üşüyorum kat kat çorap giymeme nazaran üşüyorum ne yapmam lazım tşk şimdiden cevaplarınıza :)

Yazan :güzel
ayak üşümesine bir çözüm bulun.rica ediyorum.ödevim var.

Yazan :gülten gökmen
20 yaşındayım sürekli ayağım üşüyo bu duruma bi anlam weremedim. kanın düşüktür dediler.ölçtürdüm normal çıktı ne yapmam gerekiyo :S

Yazan :sezai karayiğit
30 yaşımdayım sürekli ayagım üşüyor tansiyonum düşük ne yapmam lazım saygılarımla

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_757_0.MYI' (Errcode: 28)