şifalı bitkiler
Bel Fıtığı Belirtileri konusu 47266 defa okunmuştur

Reklamlar

Bel Fıtığı Belirtileri


Bel fıtığı belirtileriBel fıtığı belirtileri:

Bel fıtığı omurgalarımızın aşağı kısımlarındaki omurga disklerini saran ve kavrayan dokuların yırtıklarıdır. Bel fıtığındaki doku yırtıkları genelde belimizdeki omurga disklerinin zarar görmesi neticesinde oluşur.

Hayat standardını önemli ölçüde düşüren bel fıtığı;


Bel fıtığı belirtileri nelerdir?

Bel fıtığı omurgaların içerisinden geçen sinirlere çevre dokuların baskı yapmasıyla belirti vermeye başlar. Bu sinirlerin büyük bölümü bacaklarla ilgili olduğundan bacaklarda bel fıtığı belirtileri daha net görülmektedir.

Bel fıtığı belirtileri;

Bacaklara vuran ağrılar belfıtığı belirtilerindendir: Bu ağrılar gelende baldırdan başlayarak aşağılara doğru yayılır ve o gün içerisinde yükseğe uzanma, sürekli ayakta durma, ağır yük kaldırma gibi faaliyetlerden hemen sonra başlamış olabilir. Ancak baldırlardaki ağrıların iyi analiz edilmesi gerekmektedir yani bacaklarda meydana gelen ağrılar doğrudan bel fıtığını işaret etmez.

Ayaklarda uyuşmalar bel fıtığı belirtilerindendir: Ayaklarınız aniden başlayan uyuşmalara maruz kalıyorsa bu uyuşmalar karıncalanma, keçelenme ve şiddetli batmalar şeklinde devam ediyorsa bel fıtığından şüphelenebilirsiniz.

Beliniz yardımıyla yaptığınız eğilme bükülme vb. hareketlerdeki kısıtlanmalar bel fıtığı belirtilerindendir. Bu hareketleri yaparken ki bel ağrıları veya omurgalarınızda meydana gelen inceden seyreden kesik kesik sızlamalar belfıtığı belirtilerindendir.

Bel fıtığı çok ilerlediğinde daha değişik belirtiler de verebilir. Örneğin idrar kaçırma, erkeklerde iktidarsızlık(Cinsel organın sertleşmemesi) ayakta denge kaybı yaşamak bel fıtığı belirtilerindendir bu son saydığımız durumlar bel fıtığının iyice ilerlemiş olduğunun kanıtlarından olabilir.

UYARI!!

Burada anlatılanlar bel fıtığı hakkında bilinç oluşturmak ve bel fıtığını erken teşhis etmenizi sağlamak içindir. Bu belirtilerin sadece birisin veya bir kaçını alarak kendinize belfıtığı teşhisi koymayınız. Mutlaka bir doktora görününüz.

"Bel Fıtığı Belirtileri" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :özge sevim
bugün kasık kısmına doğru ve bacağım valdırıma ciddi ağrı girdi ve çok rahatsız etti otururken ve kalkarken çok rahatsız ediyor ne yapmam gerek... şimdiden teşekkürler

Yazan :tolga aydemir 530.6683001
6 yıl önce bel fıtğından ameliyat oldum son bir aydır belimde bir tutulma oldu iğnelerle düzeltmeye çalıştım şimdi ise azıcık yürüdüğüm de ayağıma kramplar giriyor ve ayağım da çekilme oluyor ve yürüyemiyorum sizce nüksetmişmidir

Yazan :melis altın
benim önce oturduğumda bacağıma yel saplanıordu.şimdi belimde ağrı hissetmeye başladım çok korkuyorum

Yazan :havva çapanoğlu
ya benim 2 günden bu yana belimde şiddetli bir ağrı var bükülemiyorum hiç bir şekilde hareket edemiyorum belfıtığı şüfhesi olabilirmi

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular