şifalı bitkiler
Böbrek Taşı konusu 26450 defa okunmuştur

Reklamlar

Böbrek Taşı


Böbrek Taşı Nedir ve Nasıl Oluşur;böbrek taşı

Böbrek taşı Böbrek iç havuzunda  oluşan sertleşmiş mineral kitleleridir. Böbrek taşı Küçük mineral parçacıklarının idrar birikim yerlerinde birleşmesiyle oluşur. Böbrek taşları bir buğday tanesi büyüklüğünde olabildiği gibi bir ceviz büyüklüğünde de olabilir. Bunlardan daha büyük böbrek taşlarına rastlansa da bu büyüklükteki böbrek taşları az rastlanır cinstendir.
Böbrekler vücutta oluşan veya vücuda giren atıkları kandan temizler ve idrarla atılmasını sağlar. Bu atıklar idrarda tümüyle çözülmez ise böbrek taşları oluşur.
Çok küçük parçacıklar rahatsızlık vermeden düşer. Ancak büyümüş taşlar idrar kanallarını tıkayarak, kasıklara doğru yayılan şiddetli bel ağrısı, bulantı ve kusma yaparlar.
Böbrek Taşı hastalığı vücut kimyasındaki değişiklikler sonucu oluşur. Kalsiyum, sodyum, ürik asitte artma, sitrat, magnezyum ve günlük sıvı alımında azalma gibi. Atıkların çözünür halde rahatça dökülmesi için yeterli miktarda su içilmelidir. Atıkları çözünür hale getiren en önemli madde sitrattır. Yeterli limonata içilerek, taş oluşumunun önüne geçilebilir.

 

"Böbrek Taşı" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_757_0.MYI' (Errcode: 28)