şifalı bitkiler
Böbrek Ağrısı konusu 456227 defa okunmuştur

Reklamlar

Böbrek Ağrısı

BÖBREK AĞRISI

Böbreklerimiz kaburgalarımızın hemen altında karın boşluğumuzun yanlarında bulunan fasulye biçimindeki organlarımızdır. Bu organlarımız kanda bulunan zararlı atıkları süzmekle görevlidir. Böbreklerimiz bu süzme görevinden dolayı veya diğer sebeplerden dolayı sağlığını kaybeder ve gerçekten ızdırap veren ciddi ağrılara neden olabilirler

Böbrek ağrısı: Kaburgaların hemen altından karın yan duvarları civarında başlar duruma göre kasıklara kadar yayılan bu ağrılar bazen de başladığı yerde karın ortalarına doğru yayılım gösterir. Aniden başlayan ağrılar sızlama şeklinde devam edebilir.
Böbrek Ağrıları:

Böbrek ağrılarından kurtulmanın yolları:

Öncelikle bol su içmeniz gerektiğini vurgulamalıyız, diğer yandan böbreklerin ve özellikle ayakların sıcak tutulması gerektiğini bilmelisiniz. Diğer yandan gerçek limondan yapılmış taze limonata böbreklerde taş oluşumunu engeller ve böbrek ağrılarını giderir. Böbreklerinizin olduğu bölgelere sıcak su torbaları uygulamakta her zaman faydalıdır.

DİKKAT:

Bazı vakalarda böbrek ağrısı diğer ağrılarla karıştırılır. Böbrek ağrısı Kaburgaların sağ ve sol altından başlayarak kasıklara doğru yayılır. Böbrek ağrıları ağrı çeken kişinin duruşunu değiştirmesinden etkilenmez(artmaz veya azalmaz) Bazı durumlarda böbrek ağrılarına titreme, üşüme, bulantı gibi semptomlar(belirti) eşlik edebilir.
Kişinin duruşunu pozisyonunu değiştirdiğinde artan veya azalan ağrılar genelde sinir sıkışmalarıyla açıklanır ve bu ağrılar hastalar tarafından böbrek ağrısıyla karıştırılır.

"Böbrek Ağrısı" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :gamze saraçer
mrb benmde böbrek ağrılarım sıkça oluyor ne zaman ağrısa hemen bacaklarıma vuruyor doktora gittim birşeyin yok dedi. iltihap kurutucu verdi ama ne fayda sanki gittikçe artıyor gibi bende enisecim seninle aynı durumdayım bize önerilerinizi söyleyebilirmisiz..

Yazan :kenan
slm aleykum hocam benimde yukarida ki arkadaslarin belirttigi gibi bobreklerimden rahatsizligim var soguk oldugunda cok agriyorlar defalarca urologlara gittim bir suru tahlil yaptirdim bobreklerim temiz cikti idrar yollarim da az kireclenme varmis ama bir suru ilaclar almdim ama hic biri fayda etmedim bu agrilardan kurtulmam icin ne yapmam gerekiyor

Yazan :ecevit
benim böbregim canlandikca agriyor ve haraket ettikce ama cok sizlama veya agri hissetmiyorum cok hafif bir sekilde bu durumda ne yapmaliyim ?

Yazan :burak
bende de kaburga altında oluşan bir ağrı oluyor ama böbrekten mi bilemiyorum

Yazan :simay şimşek
slm bn bun dan yaklaşık 3 yıl once gecırmış oldugum sol böbrekte taş olup.acık opr oldum sonra 1yıl sonra bobregım durdu ve suan tek bobrekle yaşiyorum ama sag bobregım buyudu ve ondada daş goruldu ve sag böbregim de cok agrım var ne yapicamı bılemıyorum bu konu hakın da degerlı doktor arkadaşların cevabını beklıyorum tşk ederim şimdiden.

Yazan :Abdullah
Feci şekilde böbrek ağrısı çekiyorum.Genellikle sağ tarfım ağrıyor. Neden sadece sağ tarf olabilir.Ayrıca Ani hareket ettiğimde ve öksürdüğümde daha çok ağrıyor.....

Yazan :zeynep
ben 25 yaşındayım benim de ayakta 15 dakikadan fazla durduğum zaman ve yürüyüş yaptığımda böğürlerim ağrıyor çaresi var mı?

Yazan :ece
benim böbreklerim de taş var fakat bu ağrılar beni mahvetti.doktorumun verdiği ilaçları kullanmama rağmen ağrım kesilmiyor.başka bir neden olabilir mi?

Yazan :hümeyra demir
mrb benım bobreklerım cok agrıyor bögrume ve kassıklarıma vuruyor doktora gttım bseyın yok ama kum olabılır dedıler ama yerımden kalksamda otursamda cok agrıyor urolojıye gtmıstım 18 yasndaym ne yapmamı onerırsınız ıcım cıkıcak gbı lutfen acıl cevap yazın tesekkurler smdıden

Yazan :fatma
Mrb ben 24 yaşındayım,sol böbreğimde ağrı var.tahlil yaptırdım.lökosit +çıktı. diğerleri - çıktı .yanlız böbreğim iğne batar gibi acı veriyor.ne olabilir?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular