şifalı bitkiler
Kalça Ağrısı konusu 110341 defa okunmuştur

Reklamlar

Kalça Ağrısı

Kalça ağrısı

Kalça vücudumuz ile bacaklarımızın birleştiği yerdir. Baldırımızın hemen yukarısındaki bu birleşim yeri:

gibi bir takım görevleri vardır. Kalça insan vücudunda oluşturulmuş en büyük eklemlerden birisidir.

Kalça ağrıları:
Kalça ağrıları
kalçaların zorlanmasından kaynaklanabilir. Sportif faaliyetler aşırı çalışma veya dengesiz yük taşımaları gibi faktörler de kalça ağrılarına neden olabilmektedir. Yine kalça bölgemzde bulunan sinirlere yine kalça bölgemizde bulunan kasların baskı yapması da kalça ağrılarına neden olabilmektedir.
Kalça ağrılarının diğer bir nedeni de iltihaplı eklem hastalıklarıdır. İltihaplı eklem hastalıkları kalçalarda oluştuğunda (osteoartrit) kalça ağrıları ciddileşir ve tedavisi zorlaşır. Kalça ağrısına neden olan iltihabi durum:

Kalça ağrısına neden olan durumların en sık karşılaşılanları

Femoralnöropati.
Femoralnöropati femur sinirlerinin yaralanması sonucu oluşmaktadır. Ciddi kalça ağrılarına neden olan bu durum;  uyluk ön yüzünde ağrı, kalça ekleminde ve bacakda kuvvet kaybı ve duyu bozukluğuyla kendini belli eder.
Femoralnöropati ye neden olan faktörler; diyabetik etkenler, eklem civarı kanamaları ve bu bölgede meydana gelebilecek bıçak, kesici alet veya kurşun yaralanmaları şeklinde sıralanabilir.

Kalça ağrılarına neden olan bir başka olgu da femur kemiğine inen yan sinirlerdeki geçici sinir hasarlarıdır. Yan sinir hasarları uzun süreli oturma, emniyet kemerine bağlı sinirsel baskılar, dar pantolon giyme gibi nedenlerden kaynaklanabilir.

Bu durumun sonucunda bacaklarda aşağıya doğru yayılan bir ağrı ve duyu kaybı meydana gelir. Ağrı kalça ağrısı şeklide başlayabilir. Bacaklarda uyuşma duyu kaybı ve kuvvet kaybı bütün bu durumları izleyen ilerleyen etkilerdir.

Priformis sendromu:
Priformis bir kas ismidir. Priformis sendromu; Priformis kasının içerisinden sağından veya solundan geçen sinirlere baskı yapması sonucu oluşur. Priformis sendromu kalça ağrılarına neden olan etkenlerden birisidir. Priformis sendromundan kaynaklanan kalça ağrısının en büyük belirtisi sert zeminlere oturduktan sonra veya sert bir zemine kalça üzerine oturur şekilde düştükten sonra meydana gelen kalçalardan başlayarak bacaklara doğru yayılan şiddetli ağrılardır. 
Bu tür kalça ağrıları genellikle 40–60 yaş insanlarda özellikle kadınlarda sıkça görülmektedir.

"Kalça Ağrısı" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :DÇ.DR ERCAN ÇOBAN
sevgili arkadaşlar sağ kalçanızda ağrı yuvarlak şekilde şişlik kanama vb olaylar varsa lütfen filminiziçektirin yada diyelim filminizde herhangibi bişi yoksa lütfen bitki çayı yada bitki kremlerin kullanmanızı öneriyorum saygılarıla arz ederim

Yazan :gül er
sol kakçamda çok şiddetli bir ağrı var yol yürüyemiyorum 4 yıl önce bel fıtığı ameliyatı oldum acaba yine beldenmi vuruyo? hangi bölüme gitmeliyim?

Yazan :crispypink
Arkadaşlar bende kalçamda aynı sorunları yaşıyorum,ve ağrılarım geziyor sağ kalçam ağrıyor 15-20 gün sonra sola geçiyor ve sağda hiçbirşey kalmıyor,ayağımın üzerine basamıyorum wc ye bile annemin yardımıyla gidebiliyorum,sürekli ağrı kesici iç iç nereye kadar??? Bi arkadaşın da aynı durum başına gelmiş ağrıdan basamıyormuş ayağının üzerine gıda testi yaptırmış ve inek sütüne alerjisi olduğu tespit edilmiş.İnek sütünü kesince tüm ağrıları geçmiş ben de şimdi gıda testi yaptırmayı düşünüyorum...

Yazan :hulya agca
benim kocamda kalca agrisi olustu 2,yildan beri devam ediyor,film cekildi her sey nornal dendi,biz hollandada oturuyoruz burada bir care bulamadilar yanliz bazen agrilari dayanilmaz oluyor sadece kalca kismi agriyor kemikten degil,,kalca etleri agri yapiyor,,,ne yapabiliriz,,,tesekkur ederim.

Yazan :aytunc
malum diger insanlar gibi ayni problemi yasiyorum tam 3 yildir doktar filimler M R lar sonuc hala bos caresiz kaldim bazen sol kalcamdan baslayan agrilar kitlenen bacagim yurumeme yere basmami ve uyumami oldukca etkiliyor bazen bacagim kalcadan gelen agrilarla hissedemiyorum yani yok gibi bunun caresi uygun onereceginiz uzman doktor varmi tesekur ederim

Yazan :yusuf KULA
sol kalçamda bir ağrı var dizime kadar iniyor yürümemi engelliyor ne yapmam lazım yardım bekliyorum

Yazan :elif
ben 2 sefer kalçamdan amaliyat oldum çatlama denildi ama tekrar oldu napmam lagzım lütfen yardım

Yazan :ibrahim aslan
iki aydır kalçamda agrı var fiziktedavide geçmedi agrıdayanamayacak kadar oluyor kemik taraması yapıldı bir şey yokmuş ne önerirsiniz

Yazan :esat bulut
2003 yılından bu yana kalçalarımda ağrı var bir türlü geçmiyor.özel doktora da gittim ssk ya da ama bi çare bulamadılar.ağrı bazen sol tarafımda bazen de sağ tarafımda oluyor.ama sürekli oluyor hiç geçmiyor cvp ltf acil.

Yazan :aziz tamar
sol kalcamda bır agrı ve bacagıma dogru ınenn cok sıddetlı bır agrım var ayaga kalkarken daha cok sıddetlenıyo nenden olablılecegınne daır bır fıkrınız varsa lutfen bana cvp yazarmısınz tesekkurler.
Değerli ziyaretçimiz yakındığınız durumlar genelde sinir sıkışmalarıyla alakalıdır. Ancak tam olarak hastalığınızın ne olduğu detaylı tetkiklerle anlaşılabilecektir. Hastahanelerin ortopedi bölümüne başvurmanız gerekmektedir. Geçmiş olsun

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular