şifalı bitkiler
Sistozomiyaz konusu 8178 defa okunmuştur

Reklamlar

Sistozomiyaz


Şiştozomiyazşistozomiyaz hastalığı
Şiştozomiyaz hastalığı Asya, Afrika, güney Amerika ve antilerde 200 milyondan çok insanı etkileyen tropik bir hastalıktır.
Şistozomiyaz hastalığı 10–15 mm uzunluğunda olan bir solucan tarafından canlılara bulaştırılmaktadır.
Şistozomiyaz hastalığı bilharzioz adıyla da bilinmektedir.

Şistozomiyaz hastalığının belirtileri:

şistozomiyaz çeşitleri:
Şistozomiyaz hastalığı 3 farklı çeşitte görülebilmektedir bağırsak Şistozomiyaz, idrar yolları şistozomiyazı ve en tehlikelisi olan damar şistozomiyazı bu 3 türün genel adlarıdır. Bu Şistozomiyaz hastalıklarından en tehlikelisi damar şistozomiyazıdır.

Şiştozomiyaz hastalığından korunma yöntemleri:

Şistozomiyaz hastalığından korunma yöntemlerinin en önemlisi ve geçerlisi kişisel temizliktir. Özellikle tatlı su kaynaklarına yakın yerleşim bölgelerinde kişisel temizliğe ve yiyecek içecek maddelerinin temizliğine dikkat edilmesi çok önemlidir.
Diğer yönden Şistozomiyaz hastalığı yayılım gösterebilmek için salyangozları seçmektedir. Bu ara konakların ortamdan ayrılması sonucunda Şistozomiyaz hastalığının yayılımı da engellenmiş olacaktır.

Şistozomiyaz hastalığının tedavisi:
Şistozomiyaz hastalığının tedavisi asalak solucanlar üzerinde etkili olan ilaçlarla yapılmaktadır. Bu ilaçlar hastalarda asalak solucanlarının yaşama şartlarını olumsuzlaştırarak etki gösterir.

"Sistozomiyaz" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular