şifalı bitkiler
Tırnak Batması konusu 17592 defa okunmuştur

Reklamlar

Tırnak Batması


Tırnak Batması

tırnak batması

Tırnak batması: Genellikle ayak tırnaklarından ayak baş parmağı tırnağında ortaya çıkan ve ciddi iltihabi vakalara neden olan bir rahatsızlıktır. Tırnak batması; Ayak baş parmağı tırnağının köşelerinin ayak başparmağı derisine doğru büyümesi sonucu oluşur.

Tırnak batmasının engellenmesi:

Ayak tırnaklarını düzenli kesen kişilerde daha sık görülen tırnak batması özellikle ayak tırnaklarının yanlış kesilmesi sonucu oluşur.

El tırnaklarının hilal şeklinde kesilmesi gerektiği bilinen bir geçektir. Oysa ayak tırnakları düz kesilmelidir. Düz kesimde ayak tırnaklarının köşeleri kesilmez ve parmak derisinin biraz üzerinde kalacak şekilde bırakılır.

Bayanlarda bu durum kötü görünüyor diye pek istenmeyebilir. Bu durumda tırnak köşelerinin altına pamuk veya bunun gibi bir maddeyle tampon uygulanması oldukça faydalı sonuçlar doğuracaktır.

Tırnak batması tedavisi:

Ayak tırnaklarının batmasından sonra ciddi iltihabi vakalar oluşmuşsa doktorunuz tarafından oldukça basit olan bir cerrahi yöntem uygulanır. Tırnakların tekrardan batmaması için doktorunuz size gerekli önlemleri açıklayacaktır.

Tırnak batmalarında bitkisel tedavi:

Ayak trınakları batmışsa ve iltihabi vaka oluşmuşsa bu duruma en iyi gelecek şey közlenmiş soğanın ayak parmağına sarılması ve bir müddet beklenmesidir. Soğan iltihabi vakaların giderilmesinde oldukça etkili bir şifalı bitkidir. Ancak şunu unutmayınız tırnak batmasındaki iltihabın asıl kaynağı ayak parmağına doğru büyüyen tırnaktır. Yani o tırnağın ayak parmağı etine doğru büyümesi engellenmeden iltihabın tamamen önlenmesi mümkün değildir.

"Tırnak Batması" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :arda gürsoy
benim ayagımdada tırnak batması var bütün yolları denedim ama çok az bir gelişme kaydettim ne yapabilirim (doktarada gittim sadece bana antibiyotik verdi

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular