şifalı bitkiler
Bel Fıtığı Tedavisinde Hatalar konusu 10071 defa okunmuştur

Reklamlar

Bel Fıtığı Tedavisinde Hatalar


Bel fıtığı:
Bel fıtığı; omurgamızın bel kısmında ki omurları çevreleyen dokularda meydana gelen bir tür rahatsızlıktır. Omurları çevreleyen dokularda meydana gelen yırtıklar, bozulmalar veya omurları çevreleyen kıkırdak doku bozulmaları bel fıtığına neden olan önemli etkenlerdir.
Bel fıtığı; omurlar içerisinden çıkan sinirlere çevre dokuların yaptığı baskıyla birlikte ağrılı bir hal alır.
Ülkemiz insanında acelecilik hakimdir. Bunun konuyla şöyle bir alakası vardır. Normalde birçok hastalık zaman isteyen bir takım tedavi yöntemleriyle iyileşebilir. Ancak grip gibi rahatsızlıklar 7 günde iyileşebilirken, kanser, hepatit, fıtık, sara gibi hastalıkların tedavisi yıllar hatta on yıllar boyunca sürebilmektedir. İşte bu aşamada ülkemiz insanının aceleci tavrı devreye girer ve başlanan tedavi bitmeden yarıda bırakılır ve başka tedaviler denenmeye çalışılır.

Bel fıtığı tedavisi sırasında ne yapılmalıdır?
Bel fıtığı tedavisi bir veya bir den fazla seanslarla devam edebilecek ameliyat veya masaj türevi müdahale gerektirebilir. Yapacağınız en iyi şey tedaviye başlamadan önce iyi bir araştırma sürecine girmektir. Doktorunuzun veya fizik tedaviyi yapacak olan merkezin ve burada çalışan masörlerin mutlaka yetkin bir isim olması gerekmektedir. Bu araştırmadan sonra tedaviye başladığınızda verdiğiniz kararın arkasında durmalı ve çevrenizin sizlere yaptığı telkinleri bir kenara bırakıp tedavinizi uygulayan uzmana kesinlikle güvenmelisiniz.
Bu tür tedavisi zor olan vakalarda devamlılık ve karşılıklı güven çok önemlidir.

"Bel Fıtığı Tedavisinde Hatalar" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :Berrin SAĞLAM
merhaba bel fıtığı ameliyatından sonra bacaklarda ve ayaklarda şişme ve kaşıntı olabilirmi

Yazan :Sait Demir
merhabalar. Öncelikle bel fıtığı tedavisinde ameliyat veya masaj türevi müdahale gereklidir demişsiniz. Masaj türevi şeyleri biraz açarsanız sevinirim. Birde fizik tedavi merkezlerinde çalışan masörlerin yetkin olması gerektiğinden bahsetmişsiniz. yani bel fıtığı tedavisinin tek çaresi amaliyat yada yetkin bir masöre masaj yaptırmakmıdır. Yetkin bir masöre masaj yaptırsam bel fıtığımdan kurtulabilirmiyim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_757_0.MYI' (Errcode: 28)