şifalı bitkiler
Bacak Ağrısı konusu 276659 defa okunmuştur

Reklamlar

Bacak Ağrısı

Bacak ağrısı:

Bacak ağrıları çok çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişebilmektedir.

Bacak ağrısının nasıl olduğundan yola çıkarak, bacak ağrısına neden olan rahatsızlığınızı belirleyebilirsiniz.

Büyüme dönemi ağrıları:
Çocuklarda ve hızlı gelişme gösteren gençlerde sıkça gözlenen bir durumdur. Özellikle baldırdan başlayan eklemler etrafında sıklaşan ağrılar gözlenir. Bazen bu ağrılar şiddetli sızlamalar şeklindedir. Gün içerisinde aşırı aktif olan çocuklarda daha sık gözlenir. Geceler uykudan uyandıracak seviyeye ulaşabilir.

Sodyum-potasyum pompası bozuklukları:
Aşırı nemli günler, çok yorgun olunan zaman dilimleri, soğukta fazlaca kalma sinir ve kaslarda dengesizliklere yol açar ve bacaklarda ağrı ve sızlamalara neden olur. Bu ağrı ve sızıların sabit değil gezici tarzda olması sodyum-potasyum pompası bozukluklarını işaret eder.

Diz eklemlerinden dolayı oluşan ağrılar:

Bu ağrılar karekterstiktir. Diz eklemlerinin altında veya üstünde başlar iltihabi vakalara göre bacaklara yayılabilir. Özellkle merdiven çıkarken, namaz kılarken, dizleri zorlayarak yapılan hareketler sonrasında oluşur. Soğuk havalarda bu ağrıları tetikleyebilmektedir.

Bel veya kalçada sinir sıkışması:

Bu ağrılar aniden gelerek bacakların aşağısına doğru yayılır ve çok şiddetli sızlamalar şeklnde kendini gösterebilir. Ağrı veya sızlamalar bacak hareketleriyle yer değiştirir veya şiddeti artar-azalır. 

Dolaşım sorunlarından kaynaklanan ağrılar:

Bacak ve ayak şişlikleriyle birlikte gelişen ağrılar dolaşım problemlerine işarettir. Ancak dolaşım problemlerinde genelde iki bacak değil de tek bacak şişer veya ağrır. Damarların kendini belli edecek şekilde kabarması dolaşım problemleri fikrini perçinler. Bu duruma çok dikkat edilmelidir ve mutlaka bir doktora danışılmalıdır. Bu problemin geçiştirilmesi ayağınızı hatta bacağınızı kaybetmeye varan sorunlara neden olabilmektedir.

"Bacak Ağrısı" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :Hacer
Benimde her iki bacağımda aksam eve geldiğimde yaygın bir ağrı oluşuyor sanki çok yürümüşüm gibi ağrı belime zaman zaman vuruyor nedeni nedir?

Yazan :reyhan
Bacağımın dizimin 5 cm altı ağrıyor.

Yazan :şefika
Benim bacaklarımda 2 senedir ağrı sızlamalar var. doktora da gittim mr çekildim, kan verdim bişey cıkmadı ama hala ağırıyor arada geçiyor arada ağrıyor. ne yapmalıyım ?

Yazan :birsen ünal
bacaklarım gece çok ağrıyor.üstüne dahil basamıyorum.

Yazan :kadriye dönük
Bende bacak ağrısından nerdeyse uyuyamaz hale geldim. daha 27 yaşındayım ama kendimi bildim bileli var bu ağrılar.

Yazan :nazlı açıkgöz
bacaklarım çok ağrıyor artık dayanacak halim kalmadı

Yazan :damla aykar
iğne batıyor sanki

Yazan :esra güneş
bacaklarık çok şiddetli şekilde ağrıyor.artık dayanamıyorum.ağrıdan uyuyamıyorum,13 yaşında bir kızım ne yapabilirim.

Yazan :saniye son
benimde bacak eklem yerlerim cok ağrıyor önceden bozuk havalarda ağrırdı şimdi devamlı ağrıyor

Yazan :nurhan ceziroğlu
Hocam merhaba oturup kalkarken zorlanıyorum bacaklarım ve eklem bölgemde diz üstü oturduğum zaman şiddetli ağrılarım oluyor.Ne yapabilirim?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular