şifalı bitkiler
Bacak Ağrısı konusu 284062 defa okunmuştur

Reklamlar

Bacak Ağrısı


Bacak ağrısı:

Bacak ağrıları çok çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişebilmektedir.

Bacak ağrısının nasıl olduğundan yola çıkarak, bacak ağrısına neden olan rahatsızlığınızı belirleyebilirsiniz.

Büyüme dönemi ağrıları:
Çocuklarda ve hızlı gelişme gösteren gençlerde sıkça gözlenen bir durumdur. Özellikle baldırdan başlayan eklemler etrafında sıklaşan ağrılar gözlenir. Bazen bu ağrılar şiddetli sızlamalar şeklindedir. Gün içerisinde aşırı aktif olan çocuklarda daha sık gözlenir. Geceler uykudan uyandıracak seviyeye ulaşabilir.

Sodyum-potasyum pompası bozuklukları:
Aşırı nemli günler, çok yorgun olunan zaman dilimleri, soğukta fazlaca kalma sinir ve kaslarda dengesizliklere yol açar ve bacaklarda ağrı ve sızlamalara neden olur. Bu ağrı ve sızıların sabit değil gezici tarzda olması sodyum-potasyum pompası bozukluklarını işaret eder.

Diz eklemlerinden dolayı oluşan ağrılar:

Bu ağrılar karekterstiktir. Diz eklemlerinin altında veya üstünde başlar iltihabi vakalara göre bacaklara yayılabilir. Özellkle merdiven çıkarken, namaz kılarken, dizleri zorlayarak yapılan hareketler sonrasında oluşur. Soğuk havalarda bu ağrıları tetikleyebilmektedir.

Bel veya kalçada sinir sıkışması:

Bu ağrılar aniden gelerek bacakların aşağısına doğru yayılır ve çok şiddetli sızlamalar şeklnde kendini gösterebilir. Ağrı veya sızlamalar bacak hareketleriyle yer değiştirir veya şiddeti artar-azalır. 

Dolaşım sorunlarından kaynaklanan ağrılar:

Bacak ve ayak şişlikleriyle birlikte gelişen ağrılar dolaşım problemlerine işarettir. Ancak dolaşım problemlerinde genelde iki bacak değil de tek bacak şişer veya ağrır. Damarların kendini belli edecek şekilde kabarması dolaşım problemleri fikrini perçinler. Bu duruma çok dikkat edilmelidir ve mutlaka bir doktora danışılmalıdır. Bu problemin geçiştirilmesi ayağınızı hatta bacağınızı kaybetmeye varan sorunlara neden olabilmektedir.

"Bacak Ağrısı" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :zeynep
hocam iki bacağım durmadan agrıyo sürekli kesintisiz ne yapmalıyım

Yazan :kemal güler
hocam iki bacagımda sürekli agrı oluyo bu agrılar gece uyutmuyorsoguktada sızlama yapıyo sıcakta olursam hafifliyor ne yapmalıyım

Yazan :Adnan
Gece yatagirdikumde bacaklarım sızlıyor beni uyutumuyor

Yazan :Sevgülke saygı
Bacaklarım akşam yatınca çok sızlıyor ağrıdan yatamıyorum kalcama iğne batıyor gibi ağrılar oluyor

Yazan :Hacer
Benimde her iki bacağımda aksam eve geldiğimde yaygın bir ağrı oluşuyor sanki çok yürümüşüm gibi ağrı belime zaman zaman vuruyor nedeni nedir?

Yazan :Müzeyyen
Ben dil kanseriyim iki gündür baçak ağrısı var bende on iki senedir dil kansereyim bana bir bilgi vere bilirmisiniz ağrılarım var baçaklarımda teşekür ederim

Yazan :Gulumser
Tüm bacak agrisi yasayanlar doktordan butun vitamin teslerinuzi isteyin bide huzursuz bacak sendromu ile ilgili nöroloji den tahlil isteyin ihmal etmeyin gecmis olsun ilaclarinizi da düzenli kullanın.

Yazan :Ayse koran
Benimde bacaklalarım hem çok sert hemde kalın ve arıyorlar nasıl geçer bunlar ne yapayım

Yazan :memet
yazın uzanınca bazen bacak ağrısından yatamıyorum.kışın şikayetlerim yok denecek kadar azdır.hangi doktora gideli?

Yazan :Aslı
Hacamat yaptırın agrıya iyi geliyor

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_757_0.MYI' (Errcode: 28)