şifalı bitkiler
Hemoroit Tedavisi konusu 24062 defa okunmuştur

Reklamlar

Hemoroit Tedavisi


Hemoroit tedavisi:

Hemoroit vakalar 3 ana müdahaleden biriyle veya bunların bir kaçıyla tedavi edilmekteir.
1.    İlaç uygulama, Sıcak su banyoları ve perhizlerle tedavi.
2.    Hafif operasyonlarla(lazer, kızıl ötesi ışınlar)
3.    Cerrahi müdahale.

Hemoroit de İlaç, Sıcak su Banyosu ve Perhiz.

İlaçlar genellikle ağrı kesici, kaşıntı giderici ve bir takım merhemlerden oluşmaktadır. Hangi tür ilaçların verileceği ancak doktorunuz tarafından belirlenebilmektedir. Ilık su banyosu her türden ve her evreden hemoroit hastalarına kesinlikle uygulanmaktadır. Haftada 5-6 kere 20-30 dakikalık sürelerle hasta ılık su içerisine oturarak hemoroit hafifletilmeye çalışılır. Perhiz ise yenilecek veya yenilmeyecek gıdaların belirlenmesi veya tuvalet alışkanlığının düzenlenmesi gereklidir. (İleride ele alınacak)

Hafif Operasyonlar(lazer, Kızıl ötesi ışınlar, ilaçla kurutma, bantla bağlama)
Bu operasyonlarda ışınlar vasıtasıyla hemoroit memelerinin içerisi kurutulmaktadır. İlaçla kurutma genelde bir tür ilacın doku içerisine enjeksiyonu ve kurutulması yöntemine dayalıdır. Bantla bağlama iç hemoroitlerde geçerli olabilen bir yöntemdir. Dış hemoroitlerde çok ağrılı olduğundan tercih edilmemektedir.
Cerrahi müdahaleler:
Cerrahi müdahalenin çok iyi eğitim almış konusunda uzman ve tecrübeli kişiler tarafından yapılması çok önemlidir. Çünkü yanlış operasyonlar günlerce geçmeyecek olan şiddetli ağrılara ve değişik yan etkilere neden olmaktadır.

Hemoroitlinin Beslenmesi:
Hemoroitin genelde kabızlıktan meydana geldiğini biliyor olmalısınız. Kabızlığı giderici meyve sebze ve kepekli mamuller hemoroitli kişilerin genel gıdaları olmalıdır. Özellikle rafine edilmiş(Ekmek unundan bahsediliyor) unlardan ve bunlarla yapılan mamullerden kaçınılmalıdır.
Diğer yandan hemoroitli kişilerin ishal olmaları da tehlikeli sonuçlara yol açabilecek bir durumdur.  Hemoroitli hastalarda mutlaka ishal kesilmelidir.
Tuvalet alışkanlığı kazanmak için günün belirli bir saatinde mutlak tuvalete gidilerek tuvalet alışkanlığının edinilmesi gerekmektedir. Bunun yanında sık tuvalete çıkmak uygun değildir.

Hemoroit Nedir? Sorusuna cevap bulabileceğiniz bir makale. Tıklayınız.

"Hemoroit Tedavisi " hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_757_0.MYI' (Errcode: 28)