şifalı bitkiler
Gençlikte olumlu tutum geliştirme konusu 10951 defa okunmuştur

Reklamlar

Gençlikte Olumlu Tutum Geliştirme


gençlikte olumlu tutum geliştirmeGençlikte Olumlu tutum geliştirme.
Olumlu tutum; insanın kendisini ileriki yaşlara hazırlaması için uğraşılan ve yapılmasından zevk alınan hobi, okuma, zekâ oyunları veya beceri oyunları gibi davranışların bütününe denir.
Yani kısaca olumlu tutum; kişinin yaşadığı çevreye uyumunu kolaylaştıran veya kişiye çevre kazandıran davranışların tamamıdır.

Olumlu tutum:
Birçok kişinin onayıyla kanıtlanmıştır ki gençlik yıllarında edinilen olumlu tutumlar. İleriki yaşlarda kişiye oldukça büyük faydalar sağlamaktadır. Her şeyden önemlisi gençlik yıllarında edinilen olumlu tutum kişiyi ileriki yaşlara hazırlamakta ve kişinin hal hareket davranış ve karakterinin oturmasını sağlamaktadır.

Olumlu tutum geliştirmenin faydaları:
Olumlu tutum geliştiren insanlarda;


Olumlu tutum geliştirmeBütün bu iyi durumların tamamının gençlikte veya sonrasında kazanılan olumlu tutumlarla alakalı olduğu tecrübelerle kanıtlanmıştır. Etrafımıza baktığımızda başarılı insanların büyük bir bölümü gençliklerinde mutlaka olumlu tutum sahibi kimselerdir.
Örneğin: Oğuz ARAL 1936 yılında doğmuş ve henüz gençlik yıllarında (14–17 yaşlarında) çeşitli gazetelerde yazıp çizmeye başlamıştır. Oğuz ARAL Türkiye’den çıkmış en büyük karikatüristlerden birisidir.
Hepimizin Ekmek teknesi dizisinden tanıdığı Heredot Cevdet (Hasan KAÇAN) ise henüz ortaokullu yıllarda Oğuz ARAL’IN yanında karikatür öğrenmeye başlamıştır.
Esprilerine katıla katıla güldüğümüz Cem YILMAZ ise daha 15–16 yaşlarındayken bir çok kültür merkezinin kapısını aşındırmaktaydı.

Nasıl olumlu tutum geliştirebilirim?


Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür. Sizin ilgi alanınıza girecek şeyler daha iyi bir olumlu tutum geliştirme aracı olacaktır.

"Gençlikte olumlu tutum geliştirme" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_757_0.MYI' (Errcode: 28)