şifalı bitkiler
Burun Estetiği konusu 9002 defa okunmuştur

Reklamlar

Burun Estetiği


burun estetiğiBurun:
Burunumuz yüzümüzün ortasında koku almanın yanında yüz görünümünü ve güzelliğini etkileyen bir organımızdır.

Burun şekil bozuklukları:
Büyük bir kısmı kıkırdak dokuya sahip olan burnumuz Doğuştan veya sonradan kaynaklanan şekil bozukluklarına maruz kalabilir.


Burun estetiği:
Bütün bu olumsuzluklara rağmen burun estetiği, şekil bozukluklarına kısmen veya tamamen çözüm olabilmektedir.
Burun estetiği olmak isteyen hastaların bir kısmının özellikle ruhsal ve psikolojk olarak desteklenmesi gerekebilmektedir.
Bunun dışında burun esteği için mutlaka yüze uyan ve genel görünüşü ciddi oranda değiştirmeyen bir operasyon seçilmelidir.
Burun fonksiyonlarını korunması için azami gayret sarf edilip, her zaman için burun fonksiyonları ön planda tutulmalıdır.

Plastik cerrahi ve burun:
Burna yapılacak plastik cerrahi genel anestezi( Kişi bayıltılarak) altında uygulanmaktadır. Genelde burun deliklerinden girilerek yapılan operasyonlar dokuların eksiltilmesi veya yeniden şekillendirilmesi şeklinde olmaktadır. Çevresel dokuların da yeni duruma uydurulmasıyla burun estetiği ameliyatı tamamlanır. Daha sonra burun değişik malzemelerle desteklenerek iyileşmesi beklenir.

Burun estetiğinde yan etkiler veya istenmedik durumlar
Genelde hastalar estetik cerrahiyi abartarak izlerler. Bunun sonucunda da estetik cerrahiden mucizeler beklerler. Beklentilerin büyük olması bazı hastalarda operasyonun yetersiz olduğu veya başarısızlıkla sonuçlandığı hissinin oluşmasına neden olur. Bunun engellenmesi için hastanın ciddi bir ön bilinçlendirmeden geçirilmesi gerekmektedir. Özellikle bilgisayar ortamında hasta mutlaka sonraki durumlarla ilgili bilgilendirilmelidir.
Diğer bir yan etki ise ameliyat sonrasında oluşabilecek enfeksiyonlardır. Ameliyat sırasında veya ameliyat sonrasında dokular içerisine yerleşen mikro organizmalar bu enfeksiyonlara neden olur. Enfeksiyonların en belirgin belirtileri ciddi iltihaplanmalardır. Bu gibi durumlar çeşitli antibiyotiklerle aşılmaya çalışılır.

"Burun Estetiği" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular