şifalı bitkiler
Bel Soğukluğu(Gonore) konusu 44733 defa okunmuştur

Reklamlar

Bel Soğukluğu(Gonore)


Bel Soğukluğu (Gonore)

Bel soğukluğu nedir?

Neisserria Gonorrhea adlı bakterinin neden olduğu bir hastalıktır. Kadınlarda da görülmekle birlikte erkeklerde daha yoğun görülür. Penis ve rahim içlerinde gelişir, nemli ve sıcak bölgeleri sever, hastaların idrar yollarına zarar verir tedavi edilmezse kadınların fallop tüplerine ve rahmine yerleşerek dış gebelik riskini arttırır, pelvik enfeksiyona neden olabilir. Hatta bazı bel soğukluğu hastaları tedavi olmadıkları için gebe kalma şansını kaybedebilir, erkekler baba olma şansını yitirebilir. İleri safhalarda Gonore bakterisi kalp kapaklarına kadar ulaşabilir Ciddiye alınması gereken bir hastalıktır ama telaş yapmaya lüzum yoktur, tedavisi çok kolaydır.

Bel soğukluğu nasıl bulaşır?

Gonore kişiler arasında cinsel ilişkiyle, oral(ağız yoluyla), vajinal(cinsel yolla) veya anal(makattan) yollarla bulaşabilir. Başka şekilde bulaşması pek mümkün değildir. Fakat gonorenin neden olduğu akıntılar başka bir insan vücuduna girdiği takdirde hastalık bulaşabilir. O nedenle kişisel eşyaların kullanımında dikkatli olmak gerekir.


UYARI! Bel soğukluğu’nun neden olduğu akıntıya dokunduğunuzda elinizi ağzınıza yüzünüze ve gözünüze götürmeyiniz çok ciddi sonuçlara neden olabilir.


Bel soğukluğunun belirtileri nelerdir?

Gonore erkeklerde daha sık görülür bunun nedeni kadınlara bulaşmaması değil, erkeklerin belirtilerinin daha belirgin olmasıdır. Hem kadınlarda hem erkeklerde bazen hiç belirti görülmez ama en önemli belirtisi erkekte penis ucundan gelen akıntıdır. Buna ek olarak idrarda yanma, idrarını yapamama, iç çamaşırda lekeler görülmesi de söz konusudur çünkü akıntı çamaşırda iz bırakır. Bu belirtiler kadınlarda; vajinadan koku gelmesi, genital bölgede ağrı ya da kaşınma, aşırı idrara çıkma eğilimi, ilişki ya da adet sonrasında vajinal akıntı olarak sıralanabilir.
Kuluçka süresi: Hastalığın kuluçka süresi değişim göstermekle birlikte yakınmalar 2 ila 5 gün arasında başlayıp 30 güne yayılan periyotlarda görülebilir.

Bel soğukluğu kimlerde daha sık görülür?

Korunmasız cinsel ilişkide bulunanlarda, çok eşli yaşayanlarda, hayat kadınlarında ve hayat kadınlarıyla birlikte olanlarda daha sık görülmektedir. Cinsel yolla yayılan hastalıklardan herhangi birine yakalanmış birisi, bu hastalığı daha kolay kapmakta ve daha kolay bulaştırmaktadır.

Bel soğukluğu tedavisi nasıl yapılır?

Her akıntı Belsoğukluğu’na yorulmamalıdır. Aynı belirtilere sahip başka rahatsızlıklar da mevcuttur. Tedavide yöntem çok zorlayıcı değildir. İlaçla tedavi genelde sorunu halletmektedir.

Belsoğukluğu’nda Tanı: Belsoğukluğunun tanısı, laboratuarda belsoğukluğu’nun neden olduğu akıntının mikroskopla incelenmesiyle koyulur.

Bel soğukluğu tedavisinde kullanılabilecek ilaçlar: Bel soğukluğunda kullanılmak üzere bir çok ilaç ticari olarak piyasaya sürülmüştür. Bu ilaçların doktor tavsiyesiyle kullanılması gerekmektedir. Doktorunuz bel soğukluğu teşhisinden sonra sizlere uygun ilacı belirleyecek ve tedaviyi başlatacaktır.

UYARI! Hekimin önerdiği ilaçlar bel soğukluğu hastalığına yakalanmış kişilerin partnerleri tarafından da kullanılmalıdır.


Bel soğukluğu yakalanmamak için neler yapılmalıdır?

Bel soğukluğu bulaşıcı bir hastalıktır. Tek eşli yaşamak, prezervatif kullanmak cinsel sıvıların bizi etkileyeceği ortamlardan uzak durmak bizi hastalıktan uzaklaştıracaktır. Bu kural Hemen hemen tüm cinsel yolla bulaşan hastalıklar için geçerlidir. En iyisi tanımadığımız insanlarla birlikte olmamaktır.

Bel soğukluğuna şifalı bitkiler (Alternatif tedavi yöntemleri) nelerdir?

Sıcak bitki çayları idrar yollarını yumuşatacaktır. Mersinyağı ve kebabiye çok etkili olmamakla birlikte belsoğukluğuna iyi gelir. Ayrıca idrara çıkamadığımızda karnımıza sıcak kompres uygulamak ya da sıcak duş almak idrar yapmamızı kolaylaştıracaktır.

"Bel Soğukluğu(Gonore)" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :Mevlüt
Merhaba hocam 3 senedir bel soğukluğunu yasiyorum lütfen bana yardim edin bu yüzden evlenemiyorum erken boşaliyorum gitmedigim doktur kalmadi hangi ilaclari kullanayim

Yazan :Kötüyüm
Selamlar bu hastalık rezil bir şey. Yaşantımıza dikkat etmeliyiz. etrafa da rezil olmak var. Bel soğukluğu hakkında vardiğiniz bilgilerden dolayı teşekkürler.

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_757_0.MYI' (Errcode: 28)