şifalı bitkiler
Kabızlığa ne iyi Gelir konusu 19465 defa okunmuştur

Reklamlar

Kabızlığa Ne Iyi Gelir


 

KABIZLIKkabızlık

Kabızlık kalın bağırsağın son kısmında dışkının fazla beklemesinden kaynaklanana bir rahatsızlıktır. Dışkı fazla beklediğinde dışkıdaki su geriye doğru emilmektedir. Bu durumda dışkı sertleşmekte ve atılması zorlaşmaktadır. 

Kalın bağırsakta dışkının fazla beklemesi ise beslenme bozukluğundan kaynaklanabileceği gibi başka bir sebeple de olabilir. Yediğimiz gıdalardaki posa oranının az olmasından, sebze, meyve ve taneli bitkilerin az tüketilmesinden de kaynaklanabilir.  

Yapılan araştırmalar şehir insanının köy insanından daha fazla kabızlık şikayeti olduğunu göstermektedir. Şehir insanının yaşayışı, beslenmesi, yoğun stres altında bulunması gibi etkenler kabızlığı artırmaktadır. Masa başında oturan, çok fazla hareket imkânı bulamayan, iş yoğunluğu sebebiyle düzensiz beslenen, sinirli ve asabi kişilerin kabızlık şikâyetinin daha fazla olduğu görülmektedir.

Kabızlık Tedavisi;

Şu öncelikle belirtilmelidir ki kabızlığa neden olan etkenler ortadan kaldırılmadan kabızlık tam olarak önlenemez. Öncelikle kabızlığın nedeni belirlenmeli ve o neden ortadan kaldırılmalıdır. Kabızlık tedavisinde en yanlış yöntem ise müshil kullanılmasıdır. Müshil kolay bir çözüm gibi görünse de aslında çare değildir. Ayrıca müshil kullanımı bağırsakları tahriş edecek ve bağırsak tembelliğine yol açacaktır.

Özellikle çocuklarda müshil kullanımı çok sakıncalıdır. Bağırsakta dışkı birikmesine ve buna bağlı tehlikeli sonuçlara götürebilir.

Kabızlıktan korunmak için;

 

"Kabızlığa ne iyi Gelir" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :Zerrin Akarcan
Bende ne yaptıysam kabızlık sorunumu giderememiştim. Bir yakınımız yurt dışından Dulcofiber adlı doğal bir ürün getirdi, suda eriyen poşet şeklinde. Ne kabızlık sorunum kaldı nede bağırsak. Ülkemizde herşey varda böyle faydalı ürünler ne yazık ki henüz satılmıyor.

Yazan :FATMA gelibolu
bu bilgiler için tşk ler benim kız çocuğum 6 yaşında doğduğu günden beri kabiz hiç bir çare bulamadım bu hastalık kansere yol açarmı lütfen bana bilgi veri şimdiden teşekürler

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular