şifalı bitkiler
Göz Kuruluğu konusu 17886 defa okunmuştur

Reklamlar

Göz Kuruluğu


Göz sağlığı için tarif edilemez öneme sahip göz yaşının kuruması sonucu oluşan hastalık göz kuruluğu yada kuru göz sendromu olarak adlandırılır. Çok ciddi hastalıkların belirtisi olabilecek göz kuruluğunun en büyük sebeplerinden biriside gözün fazla açık kalmasıdır. Bu açık kalmayı belkide en çok bilgisayar başında fazla kalmak ve ona bakmak tetikler. Göz yaşı miktarıda ve kalitesinde azalma gözde batma, yanma, iyi görememe gibi belirtilerle kendisini gösterir. Tedavisi ve teşhisi büyük öneme sahip göz kuruluğunu ihmal etmemek gerekir.

Göz kuruluğunun nedenleri

Liste şeklinde sıralandığında birçok etken madde sayılabilecek göz kuruluğunun temel nedeni gözün yüzeyinin nemsiz kalması ve oksijen alımının azalmasıdır. Bu iki temel neden birçok sebebide ardı sıra getirmiştir.

Göz kuruluğunun belirtileri

Öncelikle aşağıda yer alan göz kuruluğu belirtilerinden hepsine yada bazılarına sahipseniz hemen tedavi için doktorunuza başvurmalısınız. Çok ciddi hastalıkların belirtisi olabilecek göz kuruluğu belkide hayatınızda hiç olmasını istemediğiniz hastalıkların ortaya çıkacağını haber veriyordur. Gözyaşı kuruluğunun tedavisi

Göz yaşı kuruluğunun tedavi sürecinde ilk olarak kuruluğun hangi düzeyde olduğunu bilmek gerekir. Bu tedavi sürecinin temel amacı göz yüzeyinin nemli olmasını sağlamaktır ve bunun içinde büyük ihtimalle ilk olarak damla ile tedavi uygulanacaktır. Bu süreçte göz kuruluğunun sebeplerinin üzerine gidilmeli ve tedaviye yardımcı olunmalıdır. Eğer uzun süre bilgisayar başında kalan bir kişi için tedavi uygulanıyorsa bilgisayar başında az kalması önerilecektir. Bu tedavi yöntemi eğer başarılı sonuçlanmazsa diğer tedavi yöntemlerine geçilecektir ki bunlar yapay gözyaşı yada cerrahi müdahaledir.

"Göz Kuruluğu" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_757_0.MYI' (Errcode: 28)