şifalı bitkiler
Menopoz konusu 8419 defa okunmuştur

Reklamlar

Menopoz


Adetten kesilme kadının, üretken çağının sona ermesi demektir.Günümüz toplumunda ilk adet görmeyle kesilme arasındaki süre devamlı uzamaktadır.Eskiden adetten kesilme yaşı kırk olarak kabul edilirdi.Şimdi ise bu yaş elli yaşına kadar uzamaktadır.

Adetten kesilme yaşını, ergenlik dolruma veya ergenliğe girme yaşı ile karşılaştırmak yanlış olacaktır; çünkü ikisi ayrı kavramlardır.Adetten kesilme süresi yaklaşırken, adet görme sıklığı azalacaktır.Seyrekleşen bu nöbetlerin ne zaman geleceği de belli olmaz.Bu olaya "yaş dönümü" ya da "klimakteryum" da denir.Bu dönemin kadınlarda hem bedensel hem de psikolojik olarak büyük değişimler meydana getirdiğini kabul etmeliyiz.Adetten kesilme ile beraber, cinsel üretkenlik son bulur.

Menopoz döneminde sevgi dolu bir ilişki, kadını çok rahatlabilmektedir.Kadın ev yaşamında mutlu ise sıkıntı ve sorunlar daha çabuk yenillir.

Kaynak: SaglikSifa.Com'a aittir. Alıntı yaparken, kaynak belirtiniz.

"Menopoz" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :mavi ya melisa
menopoza giren bayanlarda isteksizlige karşı neler yapmalı yada ne gibi ilaç kullanmalı

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular