şifalı bitkiler
Göz Kapağı Şişmesi konusu 2655 defa okunmuştur

Reklamlar

Göz Kapağı Şişmesi


Göz kapağı şişmesi hemen hemen herkesin kendisinde olmasa da çevresindekilerde rastlamış olduğu bir durumdur. Göz kapağı şişmesi gözü saran bağ dokularda iltihap veya ödem olduğunda ortaya çıkar. Bazı durumlarda ağrılı bazı durumlarda ağrısız olabilmektedir ve gözün alt veya üst kapağında da görülebilmektedir. Bu durumun birçok sebebi vardır. Bu sebepleri şöyle sıralayabiliriz.

Alerjik reaksiyon göz kapağı şişmesine neden olan durumların başında gelmektedir. Bununla birlikte bulaşıcı hastalık, kontak lens, yorgunluk, uzun süreli bilgisayar çalışması, bulaşıcı hastalıklar gibi nedenler göz kapağı şişmesi neden olabilmektedir. Bunlarla ilgili mutlaka bir doktora başvurmak gerekmektedir. Göz kapağı şişmesine yatış şeklimiz, makyaj ile uyuma, fazla kitap okuma, çok veya az uyumak da neden olabilir. Bu durumlarda da alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerekmektedir.


Göz Kapağı Şişmesi Tedavi Yöntemleri

"Göz Kapağı Şişmesi" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular