şifalı bitkiler
Sivilcesiz bir hayat mümkün konusu 17638 defa okunmuştur

Reklamlar

Sivilcesiz Bir Hayat MümkünSivilcesiz bir hayat mümkün!


Farklı türdeki sivilcelerin tedavisi için pek çok seçenek var. Uygun tedaviyle başarılı sonuç alabilmek mümkün.


Ergenlik çağına giren gençlerin ortak sorunu sivilcelerdir. Ergenliğin doğal sonuçlarından biri olan sivilcelerin önüne geçebilmek için doğru bakımı uygulamak ve akneleri sıkmamak gerekiyor. Anadolu Sağlık Merkezi’nden cilt hastalıkları uzmanı Dr. Mehmet Coşkun Acay, ergenlik sivilceleri ve korunma yolları ile ilgili bilgi verdi.

Sivilce nedir? Nasıl oluşur?

‘Sivilce’ adıyla bildiğimiz akne, en sık rastlanan cilt problemlerindendir. Tüm populasyonun yüzde 60′ının hayatının bir döneminde akne görülebilir. Bunların yüzde 5′i ise tedaviye dirençli ya da zor tedavi edilebilen akne olabilir. Akne, derimizde bulunan yağ bezlerinin bir hastalığıdır. Normalde, bu bezlerin salgıladığı yağın deri yüzeyine çıkarak atılması gerekir. Ancak ergenlik döneminde yağ bezi daha fazla yağ salgılar. Bu yağın deri yüzeyine geçişini sağlayan kanal da yoğunlaşmış bir yağ kütlesi nedeniyle tıkanır.

Neden bazı ciltlerde daha fazla olur?

Yağlı ciltlerde ve kalıtımsal olarak bazı bireylerde akne eğilimi artar.

Ergenlikte sivilcelerin ne kadarını normal saymalı, hangi koşullarda bir uzmana başvurmalı?

Akne, ister hafif ister ciddi olsun mutlaka hekimin vereceği bilgiler doğrultusunda kontrollü biçimde tedavi edilmelidir. Unutmayın ki tedavi edilemeyecek akne yoktur. Ancak farklı türde ve şiddette aknenin tedavisi için farklı seçenekler vardır ve tedavinin başarılı olabilmesi için uygun olanının seçilmesi esastır. Bu nedenle hekiminizin önerilerine sıkı sıkıya uymak gerekir.

Sivilceleri engellemek için ergenlerin yapabilecekleri bir şeyler var mı?

Cilt temizliği başta gelen unsurdur. Hatalı kozmetik ürünlerden kaçınmak, deri tipine uygun kozmetik seçimi önemlidir.

Sivilceyi koparmayın

Sivilceler bir kere çıktıktan sonra gençler nelere dikkat etmeli?

Günde iki kez su ve uygun ürünle yüz yıkamaya dikkat etmek, yüz kozmetiklerinin seçimine dikkat etmek, sivilceyi koparmaktan kaçınmak, uygun güneş ürünlerini kullanmak gerekir.

Depresyona yol açabilir

Aileye düşen görevler nelerdir?

Çocuklarının tedavi protokollerine uyumunu sağlamak, şiddetli akne olgularında yüzde 10 depresyon eğilimi gözlenebildiğinden psikolojik destek vermek, sivilcelerle oynamanın engellenmesi ailelere düşen görevlerdir."Sivilcesiz bir hayat mümkün" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :aydın karayel
arkadaşlar bende de şu an cok sivilce var ama herks sivilceleri patlaymayın iz kalır diolar ve bende patlatmıorum ımex kerem kullanmaya başlaıom bakalım gecicek mi .. inş gecer..

Yazan :hakan zirek
sivilcelerim 2qünde azdı bna bi yol qösterin

Yazan :webci g@l
arkadaşlar benimde akne sorunum vardı clean clear jel sürüp üstünden imex akne kremi sürdüm hiç birşeyim kalmadı deneyin en kısa sürede görün...

Yazan :emre40
arkadaşlar ben 16 yaşındayım sivilceler beni rahatsız ediyor kendimce elma kabukları nı yüzüme ürüyor kayısı tanesi de yüzüme sürüyorum sizce bu doğru seçimmi

Yazan :ebru
ben daha 11 yaşındayım bu yaştan sivilce çıktı.

Yazan :emre kabuss
arkadaşlar imex kremi tavsie ediyom.sabah akşam dove sabunla ykayın.elinizden qeldiqi kadar boşalın pisliqinizi atın dışarı.bende de aynı sorun war bu şekilde yapıyom:

Yazan :gizem
14 yaşındayım herkeste olduğu gibi benimde sivilcelerim var bana yardım edin!! şu ergenlik ne gıcık bişeymiş yarabbim

Yazan :asiturk70
arkadaslar ben 17 yasindayim ve 15 yasindaayken yuzumde sivilceler cikti=| ve hala da suruyo ..ama ben her aksam bir kabin icine kaynar suyu koyup kafami iicine sokup ve basima bir havlu geciriyom bu da gozeneklerdeki pisliklerii cikarmaya yardimci oluyor ve cildi temizliyor ben su an bu cozumu kullaniyomma ama daha faydalii bi cozumunuz varsa beklerimmm

Yazan :umut
arkadşlar asla sivilceleriniz sıkmayın cildinizde iz yapar ve bu ilerde size cidi sorunlara yola açabilir kükürtlü sabun kullanın her zaman 1 hafta kadar ve bana dua etmeyi unutmayın şimdi den kolay gelsin !!!!

Yazan :rambo
arkadşlar yapmanız gerekn şeyler her sabah yüzünüzü yıkaayın ve her kremi kullanmayın cildinizi daha da bozuyor kükütlü sabun kullanın faydasını görüceksiniz eskiden bende de cok vardı ama şimdi hiç yok tavsiye ederim eczanelerde bulabilirsminiz kolay gelsin ve sivilcelerinizi sakın sıkmayın iz yapar

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular