şifalı bitkiler
Şu anda Diş Sağlığı kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Diş Sağlığı

Diş çürümeleri ve diş çürümelerinin önlenmesi diş etihastalıkları.

Diş çürümelerinin önlenmesi Florid Florid doğal bir mineraldir. Dişleri asitin etkisine karşı dirençli kılar ve diş çürümelerine karşı korur.

Diş Çıkarmada Gecikme

Bebekler genellikle 6 ile 8. aylar arasında ilk dişlerini çıkartırlar. İlk olarak alt orta kesiciler, üst orta ve üst yan kesiciler çıkar.

Beta Mikrobu

Beta mikrobu nedir ? "Beta mikrobu" diye bilinen mikroorganizma boğazda iltihaplanma yapan bir çeşit bakteridir. Tıp dilinde A grubu beta hemolitik streptokok olarak adlandırılır.

Diş beyazlatıcılara dikkat

Diş beyazlatıcılara dikkat Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastalıkları ve Tedavisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr.

Diş sağlığı hakkında yanlışlar ve doğrular

Diş sağlığı hakkında yanlışlar ve doğrular Türk Dişhekimleri Birliği Toplumda ağız ve diş sağlığı konusunda oluşan yanlış inanç ve alışkanlıkların en büyük etkeni , bilgi eksikliğidir.

Protez Nedir?

Protez Nedir? Dişlerin ve çevre dokuların çeşitli nedenlerle madde kaybına uğradığı ya da tamamen yok olduğu, yani kaybedildiği durumlarda, onları onarmak ya da yerine konması için kulllanılan, hazırlanmış materyallere protez adı verilir.

9 adımda ağız ve diş sağlığı

9 adımda ağız ve diş sağlığı Günlük hayatımızda sıkça düştüğümüz bazı noktalara dikkat ederek daha sağlıklı dişlere sahip olabiliriz. Ağız kokusu ve diş çürükleri günlük hayatımızı zorlaştıran en önemli sağlık problemleri arasında.

Beyazlatıcı diş macunu kullanımına dikkat

Beyazlatıcı diş macunu kullanımına dikkat Beyazlatıcı diş macunlarının uzun süreli kullanımı dişlere ve diş etlerine zarar veriyor. Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.

Çürük Önleyiciler

Çürük Önleyiciler Fluorid Uygulamaları: Günümüzde diş hekimliğinde ve diğer tıp bilimlerinde koruyucu hekimlik önem kazanmıştır. Diş hekimliğinde de koruyucu hekimlik denilince akla dişlerin çürümesini önlemek gelir.

Ağız Kokusu

Ağız Kokusu Ağız kokusunun çeşitli nedenleri vardır. Çoğunlukla fena ağız kokusunun sebebi (%90 oranda) ağız içi kaynaklıdır.

Yirmi Yaş Dişleri Çekilmeli midir?

Yirmi Yaş Dişleri Çekilmeli midir? Yirmi yaş dişleri genellikle 17-25 yaşları arasında çıkmaya başlar. Yirmi yaş dişleri, ağızda en son çıkan ve en fazla soruna neden olan dişlerdir.

Reklamlar

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular