şifalı bitkiler
Şu anda Bebek Sağlığı kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Bebek Sağlığı

Keci Sutu

KEÇİ SÜTÜ İLE GELEN SAĞLIK Pek çoğumuz keçi sütünün satıldığını bile bilmeyiz. Bu yüzden ülkemizde fazla tüketilmez. Oysaki keçi sütü anne sütüne en yakın olan süttür.

Bebeklerde Burun tıkanıklığı

Bebeklerde burun tıkanıklığı nın birden fazla sebebi vardır. Bazı durumlarda burun tıkanıklığı sadece burundan salgılanan mukus(sümük) ile açıklanırken bazı durumlarda burun tıkanıklığı oldukça karmaşıktır.

Bebeklerde 3 Ay Koliği gaz sancısı

Kolik-Gaz Sancısı- Hiç bir neden olmadan ağlayan bebekler...

ishal diare

İSHAL (DİARE): Normal bir insanda bir haftadaki dışkı ihtiyacı 3-20 arasındadır. Haftada 25 den fazla olan ve dışkılama esnasında fazlaca su kaybedilen durumlara ishal denir.

Bebeklerde konuşma gelişimi ve dil oluşumu

Bebeklerde Konuşma Gelişmesi Bebekler ne zaman konuşur ? Sürekli sorulan bu sorunun cevabı nedir? Bebek sağlığı temel alındığında, aslında bebekler kendilerini doğduktan kısa bir süre sonra ifade etmeye başlarlar.

Yeni Doğan Bir Bebekte Beslenmeye Ne Zaman Başlanmalıdır?

Yeni doğan bin bebek doğar doğmaz anne memesine konulmalıdır. Anne sütünden önce bebeğe şekerli su ve diğer sıvı gıdaların verilmesi son derece yanlıştır.

Anne Sütü Hastalıklardan Korur mu?

Anne sütünün birçok mikrobik hastalığa karşı koruyucu ya da hastalığın şiddetini azaltıcı etkileri vardır. Anne sütünün bu özellikleri içerdikleri birçok hücre ve maddelere bağlıdır.

Bebeklerde Giysi Seçimi

Bebek cildinde bölgesel keratin tabakası gelişmediği için kıyafet seçimi ve kullanılan temizlik ürünlerine dikkat etmek gerekir. Yanlış kıyafet veya deterjan kullanımı bebek cildinde pişik, egzema, parazit, alerji gibi sorunlar yaratabilir.

Bebeğinizin İletişim Yeteneğini Takip Edin

Bebeğinizin İletişim Yeteneğini Takip Edin Her anne - baba bebeğinin bir an önce konuşmasını istiyor.

Temizlik ürünleri bebeklerin ciğerlerine zararlı

Temizlik ürünleri bebeklerin ciğerlerine zararlı Hamileyken ya da doğumdan hemen sonra evde sık kullanılan dezenfektan ve koku gidericiler bebeğin ciğerlerine zarar veriyor.

Bebek Hastalıkları

Bebek hastalıkları için, Çocuk Sağlığı (tıklayın) bölümünde de detaylı bilgiler bulabilirsiniz...

| Sonraki ->

Reklamlar

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_757_0.MYI' (Errcode: 28)