şifalı bitkiler
Şu anda Çocuk Sağlığı kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Çocuk Sağlığı

Down sendromlu çocuğa yaklaşım

Down sendromu genetik düzensizlik sonucunda 21. Kromozomun bulunması halidir. Down sendromu bir hastalık değil genetik farklılıktır.

Çocuk ve Bebeklerde Aşırı Terleme

Aşırı Terleme Aşrı terleme nedenleri 7 madde altında sıralanabilir. *Birincisi kanda şeker azlığı(şeker hastalığı) annenin ve şeker hastası babanın çocuklarında görülür.

Ağız ve Dudak Yaraları İmpetigo

Ağız yaraları (İmpetigo) Çocukların ağız çevresinde daha çok yaz aylarında çıkan yaralara İmpetigo denir. Halk arasında bilen ve yaygınlaşmış olan adı ise Sulu Yaradır.

Ev Kazaları

Yüksekten düşmeler: Pencerelerin önünde duran sandalye, masa, sehpa ve koltuk gibi eşyaları kaldırın. Bu eşyaların üzerine çıkan çocuklar pencereden aşağıya sarkmakta ve dengesini kaybetme durumunda aşağıya düşmektedir.

Hemofili

Genel olarak: Vücudumuzda bir yerimiz zedelendiğinde, bir miktar kan akacak ve hemen ardından akan bu kan pıhtılaşacak ve daha sonra kan akması yavaş yavaş duracaktır.

Reye Sendromu Hastalığı

Genel olarak: Reye sendromu 1963 lü yıllarda ortaya konmuş bir tür hastalıktır. 2-16 yaş arasındaki çocukları etkileyebilen reye hastalığı; ateşli bir viral (virüslerin neden olduğu grip, kızamık, suçiçeği vb) hastalıktasn sonra ortaya çıkmaktadır.

Şaşılık

Görme bozuklukları Çocuklarda görme bozuklukları düzenli göz muayeneleriyle saptanır.

çocuk ve bebeklerde görülen krup bronşit zatürre astım ve öksürük nedeleri tedavisi teşhisi

ÇOCUK VE BEBEKLERDE SOLUNUM YOLU HASTALIKLARI KRUP: Havlar tarzda öksürük ve solunum zorluğu belirtilerine sebep olan birkaç hastalığın Genel adıdır. Bu hastalıklar içinde en sık görülenleri Epiplottis ve Pseudokrup’tur.

Cocuklarda boy kısalığı ve şişmanlığın tedavisi

Çocuklarda hormonal hastalıklar.BOY KISALIĞI: Çocuğunuzun boyu Yaşa, cinsiyete ve ülkelere göre belirlenen standart çizelgelerden %3 oranında daha kısa ise boy kısalığından söz edilebilir.

Astım Nedir? Astım Nasıl Olur? Astımın Tedavisi Nasıl Yapılır? Astım Kimlerde Görülür?

ASTIM nedir? Astımın sebepleri nelerdir? Astım hastalığında akciğerlerdeki ince hava kanalları, akciğer iç duvarlarının şişmesi veya akciğerin fazla salgı yapması sonucu daralır.

Çocuklarınızı çok öpmeyin, öptürmeyin

Çocuklarınızı çok öpmeyin, öptürmeyin Prof. Dr. Yavuz Baykal, daha çok çocuk ve genç erişkinlerde rastlanan, boğaz ağrısı ve lenf bezlerinde büyümeyle kendini gösteren “öpücük hastalığı”na dikkati çekerek, “Çocuklarınızı çok öpmeyin, öptürmeyin” dedi.

| Sonraki ->

Reklamlar

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular