şifalı bitkiler
Şu anda Göz Sağlığı kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Göz Sağlığı

Göz Kapağı Şişmesi

Göz kapağı şişmesi hemen hemen herkesin kendisinde olmasa da çevresindekilerde rastlamış olduğu bir durumdur. Göz kapağı şişmesi gözü saran bağ dokularda iltihap veya ödem olduğunda ortaya çıkar.

Göz Kızarıklığı

Gözlerde kızarıklık hemen hemen herkesin yaşadığı bir sağlık problemidir. Rüzgârlı kış günlerinde ve ışığın fazla olduğu karlı ortamlarda göz sulanması ve kızarıklık sıkça karşılaşılan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Göz Kuruluğu

Göz sağlığı için tarif edilemez öneme sahip göz yaşının kuruması sonucu oluşan hastalık göz kuruluğu yada kuru göz sendromu olarak adlandırılır.

Göz Ağrısı

Göz Ağrısı “Gözünüzü ovalamak; kendimi kör etmek istiyorum demektir” Bu makalemizde, Göz ağrısının nedenleri nelerdir? Gözüm neden ağrıyor? Göz ağrısı nasıl geçer? Göz ağrısına ne iyi gelir? Göz ağrısı tedavisi nedir? Gibi soruların cevaplarını bulmaya çalışacağız.

Göz kaşıntısı

Göz Kaşınması (Allerjik konjonktivit) Göz Kaşıntısı’nın Nedenleri: Göz kaşıntısı, kişinin bünyesel(kendi vücuduna özgü) karakterlerinden kaynaklanabildiği gibi çevresel nedenlerden de kaynaklanabilmektedir.

İt dirseği

Arpacık halk arasında itdirseği de denen göz kapaklarındaki iltihaplı yağ bezeleridir. Bu yağ bezeleri küçük şişlikler oluşturarak iltihaplandığı için göz kapağından göz yüzeyine baskı yaparak ciddi ağrılara neden olurlar.

Renk Körlüğüne Çözüm

Renk körlüğüne lensli çözüm Türkiye'de 3 aydır uygulanan bir yöntemle, renk körü olan kişilerin yüzde 97.5 oranında normal görmesinin sağlanıyor.

Gözdeki Sarı Noktalar Tedavisi

Halk arasında Sarı Nokta denen,tıbbi adı”makula dejeneresansı”olan hastalık, özellikle 50 yaşından sonra görülüyor. Nedenleri hala bilinmeyen sarı nokta hastalığında,yaklaşık 1 yıldır uygulanan enjeksiyon tedavisi olumlu sonuçlar veriyor.

Göze iyi gelen besinler

Gençlerin, ileri yaşlarda da dünyayı net görebilmeleri için bol bol meyve yemeleri gerek. Böylece görme kayıpları yüzde 36 azalıyor Gözlerimiz, sağlığımız konusunda bize çok önemli ipuçları verir.

Presbiyopi nedir?

Presbiyopi nedir? İnsanlar yaşlandıkça, yakındaki nesneleri görmeleri güçleşir,okuma ve yakın çalışma için gözlük kullanmaları gerekir. Bu duruma presbiyopi (yaşlı göz) denir.

Astigmatizma nedir?

Astigmatizma nedir? Astigmatizmanın nedeni genellikle korneanın düzensizliği ya da çarpıklığıdır. Normal görme için kornea düzgün ve her yönde eşit eğimde olmalıdır.

| Sonraki ->

Reklamlar

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular