şifalı bitkiler
Şu anda Kalıtsal Hastalıklar kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Kalıtsal Hastalıklar

Kanserin belirtileri

Kanserin erken belirtileri * Vücudun herhangi bir yerinde bir tümör (Vücudun herhangi bir yerinde görülen ve ele gelen şişlik veya sertlikler) * Ses kısıklığı veya belirli bir sebebi olmayan öksürük, geçmeyen öksürük * Göğüs ağrısı * Yutma güçlüğü ve hazım bozuklukları * Kol ve omuz ağrısı * Kemik ağrısı * Kilo kaybı, ani zayıflama veya iştahsızlık * Başağrısı * Sarılık * İyileşmeyen yaralar * Dış.

Astma ile Nezle Arasında İlişkiler

Astma ile Nezle Arasında İlişkiler Hazırlayanlar : Prof. Dr. A.

XYY sendromu

XYY sendromu XYY sendromu; erkek bireyin iki Y kromozomu taşımasına neden olan bir eşey kromozomlarında meydana gelen anöplodi durumudur. Görünümleri: Genelikle uzun boyluluk dışında herhangi bir morfolojik değişim görülmez.

Doğumsonrası (Postnatal) genetik analizler

Doğumsonrası (Postnatal) genetik analizler Çocukluk ve ergenlik döneminde Doğumsal anomali varlığında Fiziksel ve zihinsel gelişme geriliklerinde Puberte gecikmesi ve cinsel organ anomalilerinde Kan ve/veya deri biyopsisi örneginde kromozom analizi yapılır.

Sperm hasarı babadan oğula ve toruna geçiyor

Sperm hasarı babadan oğula ve toruna geçiyor Rus bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre, alkol ve sigara tüketimi sperm hücrelerinin DNA’sında değişim yaratıyor. Sperm hasarı babadan oğula geçiyor ve dört kuşak devam ediyor.

Prenatal (Doğum Öncesi ) Tanı

Prenatal (Doğum Öncesi) Tanı Günümüzde genetik hastalıkları önlenmeye ve ailelere sağlıklı çocuklar kazandırmaya yönelik olarak yapılan çalışmaların en önemlisidir.

Kalıtsal (Genetik) Hastalıklar

Tek Gen Hastalıkları Tek bir gende meydana gelen bozukluk sonucu (mutasyon) ortaya çikan tedavisi hemen hemen imkansız kalıtsal hastalıklar grubudur.

Reklamlar

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular