şifalı bitkiler
Şu anda Kalp Sağlığı kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Kalp Sağlığı

Kalp Çarpıntısı

KALP ÇARPINTISI Her ne sebeple olursa olsun insanın kendi kalbinin sesini duyması veya hissetmesi insanı rahatsız eder. Bu da insanın aklına ‘Acaba kalbimde bir şey mi var? Kalp krizi mi geçiriyorum?’ sorularını akla getirir.

Kalp krizi

Kalp nedir? Kalp; göğüs kafesi içerisinde vücudumuzun göğüs boşluğunda bulunan bir organımızdır. Kalp akciğerler loblarının ortasında sola doğru yaslı durmaktadır.

Yüksek tansiyonun belirtileri tedavisi ve perhizi nasıl olur

TANSİYON Kalbin vücuda kanı dağıtmak için kullandığı güce tansiyon denir. Tansiyonun ölçüm birimi mm/hg dir. Büyük tansiyon; Kalbin sol kalpten kanı vücuda doğru pompalarken kullandığı güce denir.

kalp ağrıları ve kalp damarı tıkanıklığı enfaktüsün bitkisel yolla tedavisi

KALBİ BESLEYEN DAMARLARIN (KORONER DAMARLAR) HASTALIKLARI Kalbin beslenmesi için Oksijen ve gıdaya ihtiyaç vardır. Kalbin bu ihtiyacını aort damarından çıkan 2 damar sağlar.

Kalp Hastalıklarında Yaşam Biçimi

Düzensiz bir hayat, yorgunluk, sinir bozuluğu, şiddetli romatizma veya doğuştan meydana gelen kalp hastalıklarında; daha geniş bir ifadeyle bütün kalp hastalıklarında aşağıdaki maddelere dikkat etmek gerekir: - Sinirlenmeyin, - Sigarayı bırakın, - Şişmanlamamaya ve kilonuzu muhafaza etmeye çalışın, - Fazla yorucu işler yapmayın, - Uyku ve dinlenmenizi ihmal etmeyin, - Koşmayın, acele etmeyin, - He.

Koroner Kalp Hastalığı ve Kalp Krizi

Koroner Kalp Hastalığı ve Kalp Krizi Dolaşım sistemi: Dolaşım sistemi, akciğerlerde oksijenlenerek sol kulakçığa gelen kanın, sol karıncıktan vücuda pompalandığı büyük dolaşım sistemik dolaşım ve toplardamar aracılığı ile sağ kulakçığa gelen oksijenden yoksun kanın sağ karıncık aracılığı ile akciğerlere pompalandığı küçük dolaşım (pulmoner dolaşım) dan ibarettir.

Kalp Pili

Kalp Pili Kalp pilleri (pacemaker), kalbin ritmini oluşturan ve düzenleyen elektronik cihazlardır.

Kalp hastaları için vitamin takviyesi

Kalp hastaları için vitamin takviyesi gereksiz Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr.

Kalp Yetmezliği

Kalp Yetmezliği Kalp yetmezliği kalbin kanı pompalama yeteneğinin kaybolması yani dokulara yeterli kan ve oksijenin gitmemesi durumudur. Kendi basma özgül bir hastalık olmamakla birlikte, yaygın ve ciddi sorunlara yol açabileceği için önemlidir.

Kalp Ağrıları

KALP AĞRISI Kalp nedir? Dolaşım sistemimizin merkezi olan kalp, içinde dört odacık bulunan, çalışması sinirler tarafından kontrol edilen, herkesin kendi yumruğu büyüklüğünde olan ve sol tarafımızda bulunan bir organımızdır.

Hipertansiyon

Hipertansiyon Nedir ? Hipertansiyon basit olarak yüksek kan basıncı demektir.

Reklamlar

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_757_0.MYI' (Errcode: 28)