şifalı bitkiler
Şu anda Psikolojik Sağlık kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Psikolojik Sağlık

Erkeklerde Depresyon

Elimizdeki raporlara göre depresyona giren kadınların erkeklere oranı çok daha az olduğundan depresyon genellikle bir "kadın hastalığı" olarak düşünülür. Oysa erkeklerde depresyon , farkına vardığımızdan daha yaygın olabilir.

Kapalı Ortamlar

ÇEVRE VE SAĞLIK - ÇEVRE SAĞLIĞI Kapalı Ortam Hava Kalitesi ve Sağlığa Etkisi Hazırlayan:Uzman Dr. Songül Vaizoğlu, Hacettepe Üniv.

Öfke nedenleri

RUH SAĞLIĞI - RUH HASTALIKLARI Öfke Nedir ? Nasıl Kontrol Edilebilir ? Hazırlayan: Türk Psikologlar Derneği Öfkenin Yönetimi Öfkemizi boşaltmak iyi midir? Hangi Yöntemler Öfkenizin Taşmasını Önler? Kendinizi rahatlatabilmek için birkaç ipucu Öfke aslında normal ve sağlıklı bir duygudur.

İntihar Girişimleri

RUH SAĞLIĞI - RUH HASTALIKLARI İntihar Girişimleri Hazırlayanlar: Dr.

Anti-depresanlar 'işe yaramıyor' mu?

Anti-depresanlar 'işe yaramıyor' Prozac ve Seroxat gibi dünya çapında milyonlarca kişinin kullandığı anti-depresanlar üzerinde yapılan bir araştırmada, bu ilaçların aslında işe yaramadığı sonucuna varıldı.

Stresi Yenmek

Stres Selye'nin (1974) ifadesiyle vücudumuzun herhangi bir "taleb"e karşı verdiği genel bir cevaptır. Bu yaklaşım içinde, oluşabilecek "talepler' strese neden olan olaylar olarak düşünülecek olursa, iki türde olaydan bahsedilebilir.

Sosyal Fobi

SOSYAL FOBİ Sosyal ortamlarda başkaları tarafından inceleme altında tutulduğu korkusu performans gösterilmesi gereken durumlarda eleştirilme yada küçük düşme korkusunun yaşanmasıdır.

Depresyon

Depresyon, biyo-psiko-sosyal nedenleri olan bir duygudurum bozukluğudur.

Reklamlar

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_757_0.MYI' (Errcode: 28)