şifalı bitkiler
Şu anda Cinsel Sağlık kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Cinsel Sağlık

Kısırlık Belirtileri

Kısırlık Nedir? Herhangi bir doğum kontrol yöntemi ile korunmamalarına karşılık, düzenli olarak ilişkiye girildiği halde bir yıl içinde gebelik oluşmaması durumu kısırlık olarak adlandırılır.

Bel Soğukluğu(Gonore)

Bel Soğukluğu (Gonore) Bel soğukluğu nedir? Neisserria Gonorrhea adlı bakterinin neden olduğu bir hastalıktır. Kadınlarda da görülmekle birlikte erkeklerde daha yoğun görülür.

Cinsel Sorunlar

Cinsel işlev bozukluklarını hazırlayan, ortaya çıkaran ve sürdüren bazı faktörler vardır: 1.

Cinsel Tedavi

CİNSEL YAŞAM VE CİNSEL SAĞLIK - CİNSELLİK Cinsel İşlev Bozukluklarında Tedavi Hazırlayan: Dr.

Erkekler İçin Doğum Kontrol Hapları

ERKEKLER İÇİN DOĞUM KONTROL HAPI Doğum kontrol haplarının, kadınların sunulmasından yaklaşık40 yıl sonra, Kansas Üniversitesi ve üniversiteye bağlıKansas Tıp Merkezi’ndeki araştırmacılar, erkekler için benzerbir doğum kontrol hapı üretmeye çalışıyorlar.

Erken Boşalma

Prematür Ejakulasyon (Erken Boşalma) Aslında hangi durumun erken boşalma olarak adlandırılacağı muğlak olmakla birlikte Masters ve arkadaşlarının (1970) tanımlamasına göre “bir erkeğin cinsel eşinin cinsel ilişkilerinin en az %50’sinde orgazma ulaşamaması durumunda erken boşalmadan bahsedilebilir” denmektedir.

Prostat Büyümesi

Prostat Nedir ve Nerelerde Yer Alır? Prostat kestane boyut ve şekillerinde bir salgı bezidir. Mesanenin altında, rektumun (makat) önünde yer alır.

Ufak Yaşta Gebelik

Ufak Yaşta Gebelik 18 yaş altı gebelik, ergen gebelik veya küçük yaşta gebeliktir. Ülkemizde 1000 kadın başına doğurganlık hızı: 20-30 yaş arasında 160 15-19 yaş arasında 50 dir.

Tüp Bebek Yapma

Tüp Bebek Yapma Hazırlayan: Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı, Yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi YARDIMCI ÜREME TEKNİKLERİ: Çocuk sahibi olma konusunda herhangi bir problemle karşılaşan çiftlerde çeşitli tetkikler ile bu olumsuzluğun nedeni araştırılır.

İlişkiye Girmek

İLİŞKİYE GİRMEK: Genelde "seks" sözcüğünü duyduğumuzda cinsel ilişkinin kastedildiğini düşünürüz. Bunun bir nedeni ilişkiye girmenin cinselliğimizde oldukça önemli bir rol oynadığını düşünmemizdir.

Orgazm Dürtüleri

Orgazm Dürtüleri Bazen vücudunuz ekstra dürtülere ihtiyaç duyabilir. Aşağıya bazı kadınlardan öğrendiğimiz tavsiyeleri ekledik.

| Sonraki ->

Reklamlar

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular