şifalı bitkiler
Şu anda Acil Yardım Bilgileri kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Acil Yardım Bilgileri

Saçkıran

Saçkıran bağışıklık sistemi hastalıklarında sebebi belirsiz bir nedenden dolayı vücudun kılları yabancı olarak algıladığı ve kendi hücreleriyle savaştığı bir hastalıktır. Saçkıranın sebepleri başında stres, üzüntü, korku gibi nedenler geliyor.

Gebelikte Beslenme

Bebeğinizin sağlıklı bir şekilde doğması gebelik döneminde yeterli ve dengeli beslenme ile ilgili bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Normal dönemlerden farklı olarak fetal büyümeyle beraber bazı değişikler meydana gelecektir.

Kireçlenme

KİREÇLENME Kireçlenme toplumda karşılaşılan en sık rastlanan hastalıklardan biridir. Eklemlerimizde bulunan kemiklerimizin yüzeyleri ince bir kıkırdak ile çevrilmiştir.

Böbrek Büyümesi

BÖBREK BÜYÜMESİ Tıp dilinde hidronefroz olarak tanımlanan böbrek büyümesi , böbrekte idrarı toplayan sistemlerin farklı sebeplere bağlı olarak büyümesi ya da genişlemesi olarak tanımlanabilir. Bu durum böbrekte idrarın birikmesi sonucu meydana gelir.

Ağız Bakımı

AĞIZ KOKUSU Ağız kokusu çoğunlukla hastanın kendisi tarafından hissedilmeyen ancak çevresindeki kişilerce hissedilen bir çeşit rahatsızlıktır.

Artroskopi

EKLEMLERİN İÇİNE YOLCULUK: ARTROSKOBİ Kelime anlamı 'eklemin içine bakmak' olan artroskopi, eklem içerisine küçük kanallar yerleştirilerek, bu kanallardan eklemlere bakıp gerekli tanı ve tedavi imkânı sağlayan cerrahi bir yöntemdir.

Marasmus

Marasmus Marasmus, bebek ya da çocuk bedeninin şiddetli zayıflamasına verilen addır. Tedavi edilmezse, ölümle sonuçlanabilir.

Kalsiyum İçeren Besinler-Yiyecekler-

KALSİYUM Mineraller vücudumuzda düzenleyici olarak rol oynayan maddelerdir. Her mineral gibi kalsiyumun da vücudumuzda görev yaptığı birçok olay vardır.

B12 vitamini

B12 Vitamini (SİYANOKOBALAMİN) Bütün vitaminler gibi B12 vitamini de vücudumuz için olmazsa olmazlardan olan vitaminlerdir. B12 vitamini vücudumuzda meydana gelen birçok metabolik olayda düzenleyici rol oynar.

Yumurtalık Kisti

YUMURTALIK (OVER) KİSTLERİ Yumurtalıklar, kadın üreme organında sağ ve sol olmak üzere iki tane bulunan ve her ay yumurta hücresini üreten organlardır. Yumurtalıklar aynı zamanda hormon (östrojen ve progesteron) da salgılar.

Ayak şişmesi

Ayaklarımız neden şişer? Aslında ayakların şişmesinin birden fazla nedeni vardır.

| Sonraki ->

Reklamlar

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular