şifalı bitkiler
Şu anda Solunum Sağlığı kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Solunum Sağlığı

Akciğer Enfeksiyonları

Akciğer Enfeksiyonu Nedir? Ülkemizde hem erişkin kimselerde hem de çocuklarda görülen bir enfeksiyon çeşididir. Akciğer enfeksiyonları genellikle ASYE olarak adlandırılan bir hastalıktır.

solunun sağlığı sorunlarından Nezle cold ve gribi flu birbirinden ayırmanın en etkili yöntemi

Nezle yada Soğuk Algınlığına yakalandınız veya Grip oldunuz. Ama hangisi? Bunu anlamanın bir kaç yolu Belirtiler(Semptomlar) SOGUK ALGINLIGI , NEZLE=COLD GRIP=FLU Ateş, üşüme Ateş ender rastlanır.

Akciğer Kanseri Tedavisi

Akciğer kanserine ait bulgu ve belirtilerin bulunması durumunda teşhisle beraber düşünülmesi gereken kanserin hücre tipinin tayinidir.

Kronik Bronşit ve Amfizem Belirtileri

Kronik bronşit ve amfizemin özellikleri bazı hastalarda birlikte görülür. Bazılarında ise ağırlıkla kronik bronşit belirtileri veya ağırlıkla amfizem belirtileri vardır.

Zatürre Nedir Zatürre Belirtileri Nelerdir

Zatürre, akciğerlerdeki alveollerin (hava keselerinin) iltihabıdır. Tıp dilindeki adı pnömonidir. Birçok mikrop zatürreye neden olabilir, ama en çok pnömokok,stafilokok ve hemofilıs isimli mikropların neden olduğu zatürrelere rastlıyoruz.

Astım Nöbeti Nasıl Tedavi Edilir

Her astımlı hastada astım nöbetine ait yakınmalar aynıdır. Ana yakınmalar nefes darlığı, öksürük ve genellikle beyaz renkte koyu, yapışkan, az miktarda balgamdır.

Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH)

KOAH Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH), amfizem ve kronik bronşiti kapsayan bir hastalık grubudur.

Sinüzit

Sinüzit en çok bu hastalıklarla karıştırılıyor Kış aylarında en sık yaşanan enfeksiyonların başında gelen sinüzit, yol açtığı ağrı nedeniyle en çok nevralji, migren, göz, diş, boyun ve çene eklemi problemleri ve beyin tümörleri ile karıştırılıyor.

Fazla kilo, uyku apnesini tetikliyor

Fazla kilo, 'uyku apnesi'ni tetikliyor Uyku sırasında horlama ile birlikte ortaya çıkan soluk durmaları (uyku apnesi) farklı yaş gruplarını etkiliyor. Fazla kilolu kişilerde bu rahatsızlık daha yaygın görülüyor.

Zatürreeye çare kolesterol ilacında

Zatürreeye çare kolesterol ilacında Statin adı verilen kolesterolü düşürücü ilaçların akciğer hastalıklarına olumlu etkileri olabileceği ve bu hastalıklardan ölüm oranını neredeyse yarıya indirebileceği ortaya çıktı.

Zatürre

Zatürre olmayan öksürük ve Soğuk Algınlığı Belirtileri Nelerdir ? Bu belirtiler öksürük veya solunum güçlüğüdür.

| Sonraki ->

Reklamlar

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_757_0.MYI' (Errcode: 28)