şifalı bitkiler
Şu anda Saç Sağlığı kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Saç Sağlığı

Seboreik Dermatit

Seboreik Dermatit nedir? Seboreik dermatit kolaylıkla tedavi edilen yaygın bir hastalıktır. Bu hastalıkta saçlı deri, kaş, göz kapakları, kulak ve göğüs ortasında kırmızı pullu kaşıntılı bir döküntü gelişir.

Saç Hastalıkları

Bunun için vücudumuzun sağlığına nasıl dikkat ediyorsak, o şekilde saçlarımızın sağlığına da özen göstermeliyiz. Vücudumuz hastalanıyor da saçlarımız hastalanmıyor mu ? Tabi ki saçlarımız da canlı ve onların da hastalanması söz konusu.

Saç Klonlamak 5 Yıl İçinde Olabilir

Kellik tarihe karışabilir Bu teknik 5 yıl içerisinde kullanıma hazır olacak...

Saç Dökülmesi Hakkında Bazı Bilgiler

SAÇ DÖKÜLMESİ HAKKINDA BAZI BİLGİLER Saç sağlığı önemi giderek daha da artan bir estetik olay. Ülkelerin maddi durumu düzeldikçe dış görünüme önem veren insanların sayısı da artıyor.

Saç ve Saça Uygulanan Kozmetik Ürünler

Saç ve Saça Uygulanan Kozmetik Ürünler Hazırlayan: M Sedef Saygılı İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı Kişiliğimizin bir parçası olarak değerlendirilen saçlarımızın, bakımı ve şekillendirilmeleri kozmetiğin uğraş alanlarındandır.

Finasteride 0.2 mg ve 1 mg İncelemesi

FDA onayı önemli bir onay. FDA tarafından yapılan deneylere de önem veriyorum. Saç dökülmesi üzerine dünyada etkili yegane iki ilaç var; Minoxidil ve Finasteride.

Minoxidil, Finasterid, Saç Dökülmesi

FDA tarafından onaylanan 3 ilaç var: - Minoxidil - Finasterid - Lazer Tarak (Bu onay daha çok reklamlarında "saç dökülmesini engeller" ibaresini kullanabilir anlamında verilmiştir.

Saç Sağlığı - Yeşil Çay - Siyah Çay - Soya Fasülyesi

Siyah Çay En: In this study, black tea reduced serum levels of DHT (Fig.

Doğal saç maskeleri

Doğal saç maskeleri Yıpranan saçlarınız ile baş etmenin yolu çok basit. Evde yapabileceğiniz maskeler mucizeler yaratabilir.

Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi "Androgenez saç dökülmesi" ya da başka bir deyişle "yaygın erkek tipi kellik (MPB)" erkeklerde %95'e varan oranlarda saç kaybına neden olur.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Erkek tipi saç dökülmesi saçta androjenlerin etkilerine karşı kalıtsal bir duyarlılık nedeniyle oluşur. İnsanlardaki, özellikle erkeklerdeki saç dökülmelerinin %95 gibi büyük bir bölümünü oluşturur.

| Sonraki ->

Reklamlar

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular