şifalı bitkiler
Şu anda Kadın Sağlığı kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Kadın Sağlığı

Burun Estetik Operasyonu ve Yakup Avlşar

Burun Estetiği ve Yakup Avşar Dünya’nın güzel kadınlarına baktığımız zaman ilk dikkatimizi çeken unsur yüzleridir.

kadın hastalıkları

Kadın Hastalıkları; Kadınlar, yaşamları boyunca çeşitli nenlerle kadın hastalıkları uzmanlarına görünürler.

Doğum Kontrol Haplarının Yan Etkileri

Doğum Kontrol Haplarının Yan Etkileri. Sağlığı yerinde olan kadınların uyguladıkları bir doğum kontrolü yöntemi de doğum kontrol haplarıdır .

Meme Göğüs Küçültme Ameliyatı.

Ameliyat hakkında: Meme küçültme memelerin derisi, yağ dokusu ve bezini eksilterek (kesip çıkartarak) yapılan bir ameliyattır. Büyük ve sarkık memeler fiziksel bir takım rahatsızlıklara yol açarlar.

Yumurtalık Enfeksiyonu Tedavisi

Bu tür eneksiyonlarda, iltihaplı dokularda virüslerin yıkıma yol açmaması için bedenimiz kendini korumaya çalışır.

Hormon Dengesizliği ve Çaresi

Kadınlarda görülen hastalıklardan birisi de hormon dengesizliğidir. Fakat, birçok hastalığın olduğu gibi hormon dengesizliğinin de bitkisel yollarla çözümü bulunmaktadır.

Demir Eksikliği ve Düşüklere Karşı Alınması Gereken Önlemler

Demir Eksikliği: Isırganotu: Taze ısırganotu yapraklarından hazırlanmış çay bedendeki demir miktarını çoğaltır.

Adet sancıları

KADIN SAĞLIĞI - ÜREME SORUNLARI Adet sancısı Bazı kadınlar adet kanamaları sırasında bel ve kasıklarında ağrı hissedebilir. Sancı kasılma biçimindedir.

Memede Değişme

Memelerdeki değişimler Kadınların en çok merak ettiği konulardan birisi de meme gelişmesidir. Ergenlik devri sonlarına doğru memeler normal şekillerini alır.

Kadın Üreme Organları

KADIN SAĞLIĞI Kadın Üreme Organları Hazırlayan : Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu Kadın üreme organlarını, dış ve iç üreme organları olarak iki bölümde incelemek gerekir.

Kadınlarda Hormonal Tedavi

KADIN SAĞLIĞI Hormon Yerine Koyma Tedavisi (HRT) Hazırlayan :Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu Son yıllara kadar tartışmalar içinde olan konu, uzun süreli izlem verilerinin de belirmesi ile artık genel bir kabul görmüştür.

| Sonraki ->

Reklamlar

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular