şifalı bitkiler
Şu anda Şifalı Bitkiler kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Şifalı Bitkiler

Sirke

SİRKE DÜNYASINDAN HARİKALAR Günlük hayatımızda sadece salatalarda tatlandırıcı olarak kullandığımız sirke üzüm ve elma suyunun bekletilmesi ile üretilmektedir.

Baş Ağrısına Ceviz

Baş ağrıları çoğu zaman dayanılmaz olan durumlardır. Bu ağrılara, bir tablet ağrı kesici çözüm gibi görünse de aslında ağrı kesicilerin eklemlerdeki kıkırdak dokuyu ciddi şekilde zedelediği ve bu nedenle eklem sorunlarına yol açtığı bilinmektedir.

Balın Mide ve Böbreklere Faydası

Balın Mide ve Böbreklere Faydası; Bal, ihtiyarların ve hastaların yemekleri içine katılır.

Bal Bütün Dertlere Devadır

Bal Bütün Dertlere Devadır; Bal Vücudun herhangi bir yara, çıban vs. gibi bir şey çıktığında üzerine merhem olarak bal sürülürse gayet iyi gelir.

Bal'ın faydaları

Baldaki Mucizevi Faydalar; Küçük yaştaki felçli çocuklara her gün aç karnına belli bir miktar bal yetirildiği veya su ile keskinliği giderilerek şerbet halinde içirildiği zaman, belli bir süre içinde felçten kurtulur.

Şifalı Bitkiler ve Arpa

Şifalı Bitkiler ve Arpa; Buğdaygillerden bir bitki olup hem gıda maddesi ve hem de tıpta kullanılmıştır. En iyisi beyaz olanıdır, gıdası ise buğdaydan çok daha azdır.

Arabistan Kirazı

Arabistan Kirazı; Trabzon hurması cinsinden büyük bir ağacın meyvesidir. Özellikleri; Mide için faydalıdır, fakat kabızlık yapar, ishale karşı faydalıdır.

Anber

Anber ve Özellikleri; Anber balığından çıkarılan güzel kokulu bir madde olup kül rengindedir. Adını çıkarıldığı balıktan almaktadır.

Acur

Şifalı Bitkiler Acur; Kabakgillerden olup hıyarın bir çeşididir. Her ikisini de anlatacağız, sıcak memleketlerde bilhassa yaz mevsiminde yetişen ve sağlık için pek faydalı olan bir sebzedir.

Acı Ilgın

Şifalı Bitkiler Acı Ilgın; Büyük bir ağaçtır, yaprakları ılgın yaprağına benzer. Tadı ise acı ve ekşidir. Çiçeği yoktur.

Acı Bakla

ACI BAKLA; Baklagillerden olup yassı başlı, ortası oyuk, tadı acı bir bitkidir. Bahçelerde ve bostanlarda yetişir. Buna Yahudi baklası veya mısır baklası da denir.

| Sonraki ->

Reklamlar

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_757_0.MYI' (Errcode: 28)