şifalı bitkiler
Şu anda Göz Sağlığı kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Göz Sağlığı

Hipermetropi nedir?

Hipermetropi nedir? Göz küresi genellikle normalden daha kısadır ( miyopinin tersi, miyopide göz uzundur.) Bu kısalık göz merceğinin yakındaki cisimlerden gelen ışınları retina üzerinde odaklaştırmasını güçleştirir.

Miyopi nedir?

Miyopi nedir? Miyopi, gözlerin yakındaki cisimleri net olarak gördüğü ama uzaktaki cisimleri net olarak göremediği bir durumdur.

Mutlak göz hekimine başvurulması gereken durumlar nelerdir?

Mutlak göz hekimine başvurulması gereken durumlar nelerdir? 1. Görmede azalma ( hatta gelip geçici olsa dahi ) 2. Göz önünde yüzen, uçuşan cisimler ( siyah kılcıklar, tüycükler, noktalar, benekler, lekeler ) 3.

Göz tembelliği Şaşılık ve göz kayması

4 yaşından önce göz muayenesi şart Görme bozukluklarının 10 yaşına kadar kesinlikle tedavi ettirilmesi gerekiyor. Çünkü bu yaştan sonra görme bozuklukları yüksek ihtimalle tedavi edilemiyor.

Televizyonu yakından seyretmek gözü bozar mı?

Televizyonu yakından seyretmek gözü bozar mı? Televizyonu yakından izlemek, bir kırılma kusuruna neden olmaz, diğer bir ifadeyle “gözü bozmaz”.

Gözlük Camı Çeşitleri

Gözlük Camı Çeşitleri Gözlük camı, ışığı istenilen şekilde odaklayabilen, iki yüzeyi de işlenmiş saydam bir optik materyaldir. Sferik camlar miyopi ve hipermetropide, silindirik camlar ise astimatizmanın düzeltilmesinde kullanılır.

<- Önceki |

Reklamlar

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_71a_0.MYI' (Errcode: 28)