şifalı bitkiler
Şu anda Genel Sağlık kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Genel Sağlık

Siyatik

Siyatik ve Siyatik Ağrısı Siyatik ve Siyatik Ağrısı nedir? Siyatik kelimesi ilk defa 1452 yılında kullanılmıştır. Siyatik bir sinir adıdır bu sinirin geçtiği bölgelerde hissedilen ağrıya ise siyatik ağrısı denir.

Bağırsak Hastalıkları

Bağırsak Nedir? Bağırsak, mide ile anüs arasında kalan kısma denmektedir. Memelilerde ve insanlarda kalın bağırsak ve ince bağırsak olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır.

Bel Kayması

Bel Kayması (spondilolistezis) Bel Kayması nedir? Omuriliğin içinden geçtiği omurların dizilişinin bozulması, omurların diğer omurların üstüne binmesi ya da sağa yada sola çıkıntı yapması, buna bağlı olarak etrafındaki sinirleri ve dokular zedelemesi, bel kayması (spondilolistezis) olarak adlandırılır.

Mineraller önemlidir

Minerallerin Vücut için önemi Bu yazımızda minerallerin önemi ve doğal mineral kaynaklarından bahsedelim. Öncelikle minerallerin vücudumuz için olmazsa olmaz olduğunu bilmeliyiz.

Osteoporoz

Osteoporoz,nedir? ? Osteoporoz, kemik kütlesinin azalmasıdır. Özellikle kadınlarda menopozdan sonra görülür. Bunun nedeni menopozdan sonra kadınlık hormonunun azalmasıdır.

Kireçleme

Kireçleme Nedir? Tıpta Osteoartrit olarak adlandırılan bu rahatsızlık halk arasında ise kireçleme olarak bilinmektedir. Kireçleme, kişilerde çok sıkça görülen bir eklem rahatsızlığıdır.

Kıl dönmesi

Kıl dönmesi nedir?( PİLONİDAL SİNÜS) Kıl dönmesi; vücudumuzun üst bölgelerinden dökülen kılların belin hemen altında popo oluğuna yerleşmesi ve burada meydana gelen sürtünmeler nedeniyle deri altına geçmesi sonucu oluşan bir rahtsızlıktır.

Otoİmmün Hastalıklar

Otoimmün hastalıklar nedir. Bir canlının savunma sisteminin kendi vücut hücrelerine de saldırması ve kendi vücut hücreleri yok etmeye çalışması olayına Otoimmün hastalık denmektedir.

Hemoroid

Beslenme sindirim sistemi İnsan vücudunda birçok sistem ve bu sistemlere bağlı birçok yapı bulunur. Sindirim sistemi de bu sistemlerden birisidir.

Sağlık nedir?

Sağlık Nedir? Sağlık genel tanımıyla kişinin bedeninde hastalık sakatlık veya hastalık yapıcı bir etkenin bulunmaması durumudur. Diğer yönden sağlık; Bedensel iyiliğin yanında ruhsal ve sosyal olarak da tam bir iyilik halidir.

Trigliserit

Trigliserit nedir? trigliserit 3 yağ asidi ve 1 tane de gliserolün birleşmesiyle oluşan doğal yağlardır. Trigliseritler hayvansal ya da bitkisel olabilmektedirler.

<- Önceki | | Sonraki ->

Reklamlar

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_757_0.MYI' (Errcode: 28)