şifalı bitkiler
Şu anda Şifa Bilgileri kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Şifa Bilgileri

Her Bitki Şifalı Değildir

Şifalı, bir o kadar da tehlikeli olan bitkiler şu şekilde sıralanıyor: GÜZEL AVRATOTU Kireçli topraklarda yetişen 180 cm kadar boyunda birkaç sene yaşayan nahoş kokulu bir bitkidir. Meyveleri kiraz gibi yuvarlak ve siyah renktedir.

Limondaki Şifa

Limon kabuğundaki şifa! Kalpten kansere cildin ve vücudun dostu liımon...

Zeka küpü besinler

Zeka küpü besinler Hangi besin beyne nasıl faydalı? İşte beynin çalışmasını artıran besinler. Zeka küpü bunlar! Beslenme uzmanları, bilimsel araştırmaları inceleyip zeka gelişimine en çok katkı sağlayan gıdaları belirledi.

Magnezyum felci önlüyor

Magnezyum felci önlüyor Yarar mekanizması henüz tam bilinmese de magnezyum kan basıncını düşürüyor.

Karanlıkta uyuyun, kanserden korunun

Karanlıkta uyuyun, kanserden korunun Çocuğunuz karanlıktan korkuyorsa ve yatarken ışığın kapanmasını istemiyorsa, “Ne olacak canım, ışıklar açık uyuyuversin” demeyin.

Mineral ve vitaminler ne işe yarar?

Mineral ve vitaminler ne işe yarar? Sağlıklı bir vücut için hem vitaminler hem de mineraller hayati önem taşıyor. Eksiklikleri durumunda ciddi rahatsızlıklara yol açan vitamin ve minerallerin ayrı ayrı işlevleri bulunuyor.

Yeşil çay için

Yeşil çay için Düzenli olarak yeşil çay içmenin prostat kanserine yakalanma riskini azaltabileceği bildirildi.

Gripten korunmak için ne yapmalı?

Gripten korunmak için ne yapmalı Bu basit önlemlerle gripten korunabilirsiniz.

En sağlıklı 60 besin maddesi

En sağlıklı 60 besin maddesi Sağlıklı ve uzun yaşamak için neler yemeliyiz, nelere dikkat etmeliyiz? İşte cevabı… BESİNLER : NELER İÇERİYOR? - NEYE YARIYOR? ELMA : Pektin, Bioflanovoid, C vitamini - Kolesterol düzeyini düşürüyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

<- Önceki |

Reklamlar

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular