şifalı bitkiler
Şu anda Bebek Sağlığı kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Bebek Sağlığı

Bebeklerde Reflü

Bebeklerde Reflü REFLÜ; mide sıvı ve katılarının sindirim borusuna kaçması olarak tanımlanır. Bu esnada bebeğin akciğer kanalına da sıvı veya katı gidebilir.

Biberonla Beslenmede Dikkat Edilecek Noktalar

Biberonla Beslenmede Dikkat Edilecek Noktalar Mamayı hazırlamadan önce kullanacağınız bütün kapları temizleyin ve sterilize edin. Her mama kutusu üzerinde, kilo ve yaşa göre bebeğin gıda gereksinimini gösteren ayrıntılı bir liste vardır.

Ek Besin Döneminde Bebeğe verilecek Ek Gıdaların Hazırlanışı ve Tarifler

Ek Besin Döneminde Bebeğe verilecek Ek Gıdaların Hazırlanışı ve Tarifler 1 Muhallebi: 4-6. aydan itibaren başlanır. Genellikle akşam öğünlerinde yatmadan önce verilir.

Bir yaşına kadar inek sütüne hayır

Bir yaşına kadar inek sütüne hayır! İnek Sütü Yerine Devam Maması Bebek beslenmesinde inek sütü en az 1 yaş sonuna kadar kullanılmamalıdır. Fakat yapılan araştırmalar annelerin zamanından önce inek sütü vermeye başladıklarını göstermektedir.

Bebeklerde Beslenme - 9-12 Ay Arası Beslenme

9-12 Ay Arası Beslenme 9. ayından sonra artık bebeğinizin beslenmesi ek gıdalara geçişin ilk zamanlarına göre daha rahat olacaktır.

Bebeklerde Beslenme - 4-8 Ay Arası Beslenme ve Ek Gıdalara Geçiş

4-8 Ay Arası Beslenme ve Ek Gıdalara Geçiş İlk 4-6 ay anne sütü ile beslenen bebeğe 4-6 aylarda ek gıda verilmeye başlanır. Bu Dünya Sağlık Örgütü dahil tüm beslenme otoritelerinin ortak görüşüdür.

Bebeklerde Beslenme - 0-4 Ay Arası Beslenme ve Anne Sütü

0-4 Ay Arası Beslenme ve Anne Sütü Bebeklerin besin ihtiyaçları yetişkinlerden çok farklıdır ve özeldir. Onların minicik mideleri vardır, alabilecekleri gıdalar sınırlıdır.

Bebeklerde Aşı - Grip Aşısı

Gripten korunmanın en etkin yöntemi aşıdır. Yapılan istatistiklere bakıldığında, grip aşısının hastaneye yatış ve ölüm oranlarını %100'e yakın azalttığı, yani ortadan kaldırdığı görülmektedir.

Bebeklerde Aşı - Suçiçeği Aşısı

Suçiçeği, aşı ile korunabilen bir hastalıktır. Suçiçeği, bulaşma özelliği en yüksek olan hastalıktır. "Varisella-Zoster Virüsü" adı verilen bir mikrobun neden olduğu suçiçeği, çocukluk döneminin en sık görülen bulaşıcı hastalıklarından biridir.

Bebeklerde Aşı - Kızamık Kızamıkçık ve Kabakulak Aşısı

Kızamık Kızamık, tüm vücutta döküntü ve yüksek ateşle seyreder. Hastalığın diğer belirtileri kuru öksürük, burun akıntısı ve sulu kızarmış gözlerdir.

Bebeklerde Aşı - Menenjit Aşısı

Hib Aşısı Kimlere Uygulanır? Hib aşısı beş yaş altındaki bütün sağlıklı çocuklara, ikinci aydan itibaren belli aralıklarla toplam 4 defa uygulanır.

<- Önceki |

Reklamlar

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular