şifalı bitkiler
Şu anda Spor ve Egzersiz kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Spor ve Egzersiz

10 günde düzgün duruş

10 günde düzgün duruş Foam roller ilk bakışta, silindir şeklinde basit bir köpüğe benziyor ama marifeti büyük: Onunla yapılan egzersizler duruşu düzeltiyor, dengeyi güçlendiriyor.

Bayanlarda Spor Yapmak

Bayanlar, sportif aktivitelerin hepsinde yer alabilirler.

Bench Press Hataları

Türkiye harici ülkeleri bilemiyorum fakat Türkiye'deki vücut geliştirme salonlarında insanların kafasında hep şu takıntı var ; Salona giriyorsunuz ve salondaki idman yapan sporcularla sohbete dalıyorsunuz.

Squat Çalışmak

"Arnold Schwarzenegger döneminin" sistemlerinden biri olan 20 tekrar squat sistemi zamanında çok rağbet görmüş olmasına karşın , günümüzde vücutçular tarafından fazla tercih edilmeyen bir sistemdir.

Yararlı Egzersizler 3

Yandan Çekiş Boyun, omuzlar, kollar, yanlar ve bacaklardaki kas gelişir ve güçlenir. Ayaklarınızı açın. Katlanmış bir havlunun ucunu sağ ayağınızın altına sıkıştırın ve öbür ucuna da dizinizin hemen üstüne gelecek biçimde tutun.

Zayıflama Egzersizleri

Bel Yana Eğilme Bacakalrınızı iyice açın ve ellerinizi başınızın arasında kenetleyin. Sırtınızı düz tutun. Dirseklerinizin kulaklarınızla aynı hizada olmasına ve bedeninizin öne ya da arkaya bükülmemesine dikkat ederek sağa doğru eğilin.

Vücut Geliştirmecinin Bilmesi Gereken 10 Gerçek

HER VÜCUT GELİŞTİRMECİNİN BİLMESİ GEREKEN 10 GERÇEK Her disiplinde olduğu gibi, vücut geliştirme sporunda da, başarıya ulaşma yollarını destekleyen birçok metot ve süreci içeren spekülasyon vardır.

Yararlı Egzersizler 2

Karın Kasmak Ayakta dik durun. Boynunuzu, ayaklarınızı ve bacaklarınızı gevşek tutarak karnınızı öne çıkartın ve bir saniye kadar öyle kalın.

Barfiks Hareketi ( pull-up )

Herhangi bir nesneyi el ile kavrayarak bedeni yukarı doğru çekme hareketidir.Çok zor ama aynı zamanda çok da faydalı bir harekettir.

Mekik Hareketi

Genel Olarak: Bayanlar için düz bir karına erkekleri için ise göbek çıkıntısı olmayan hatta mümkünse baklava dilimi misali bir yapıya sahip olmak en istendik şeylerin başında gelir.

Yararlı Egzersizler 1

Baş ve boyun egzersizlerinde; önce başınızı sağa doğru, mümkün olduğunca döndürünüz. Daha sonra, çeneniz tavana bakana kadar başınızı yukarıya yavaş yavaş kaldırınız.

<- Önceki |

Reklamlar

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular