şifalı bitkiler
Şu anda Cilt Sağlığımız kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Cilt Sağlığımız

Solaryum ve Etkileri

ESTETİK / CİLT SAĞLIĞI Solar Radyasyon Solaryum Ve Deri Üzerine Etkileri Hazırlayan: Prof. Dr. Ayşen Karaduman Hacettepe Üniv.

Cildinizi Korumanın Yolları

Cildinizi Korumanın Yolları Süleyman Demirel Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalından Prof. Dr. Vahide Baysal Akkaya, deri hastalıklarında hava kirliliğinin etkin rol oynadığını belirterek, havanın çok kirli olduğu saatlerde zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması gerektiğini söyledi.

Güneşe Meydan Okunmaz

Güneşe Meydan Okunmaz Hazırlayanlar: Dr. Meteor.Yük.

Egzama (Dermatit)

EGZAMA (DERMATİT) Atopik ekzama : Çok yaygın görülen ve sebebi bilinmeyen bu kaşıntılı hastalık, karakteristlik olarak bebek, çocuk, ergenlik ve genç erişkinlerin yüz ve eklem iç derisi bölgelerinde ( dirsek iç, diz iç alanlarında, el bilekleri v.s.

Bitlenmek

ESTETİK / CİLT SAĞLIĞI Bitlenme İnsanda bitlenme üç şekilde görülür. - Baş bitlenmesi - Vücut bitlenmesi - Kasık bitlenmesi Bunlar insana özgü parazitler olup, hayvanlarda yerleşmeleri çok zordur.

Kıllanmada Artış

10 Soruda Aşırı Kıllanma 1- Aşırı kıllanma ne demektir? Aşırı kıllanma; hipertrikaz ve hirşutism biçiminde görülebilir. Hipertrikaz vellus kıllarının (ince ayva tüyleri) terminal karakter almasıyla gider.

Sivilcesizliğin sırları

Sivilcesiz güzelliğin sırları Yüzünüzde beliren bu küçük noktacıklar sinir bozucu değil mi? Ergenlik çağı da geçti, peki neden hala oradalar? Bu konuda yanlış bildikleriniz..

Sivilcelere karşı çilek yiyin

Sivilcelere karşı çilek yiyin Bol miktarda A, B ve C vitaminleri ile kalsiyum, demir ve fosfor gibi mineral maddeler içeren çilek, kansere karşı da önemli bir kalkan.

Sivilce Ve Tedavisi

Sivilce(Akne) yağ üretimi yapan bezlerin) uzun süreli iltihabi rahatsızlıdır. Açık ve kapalı komedon oluşumu, eritemli popül ve püstüller, nodüller, psodokistler ve bazen de nedbe oluşumu ile karakterizedir.

Genç cilde C, olgun cilde A vitamini

Genç cilde C, olgun cilde A vitamini Cilt yaşlanmasını durdurmak mümkün değil. Ama ‘antiaging’ kremleriyle bu süreci yavaşlatmak mümkün olabilir.

Kışın cilt sağlığını ihmal etmeyin

Kışın cilt sağlığını ihmal etmeyin Kış aylarında kar yağışı, şiddetli rüzgar ve kuru hava gibi cildimizi tehdit eden faktörlere karşı dikkatli olmak gerekiyor.

<- Önceki | | Sonraki ->

Reklamlar

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_71a_0.MYI' (Errcode: 28)