şifalı bitkiler
Şu anda Kadın Sağlığı kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Kadın Sağlığı

Kadın ve İş Yaşamı

Kadın Sağlığı ve Çalışma Hayatı Hazırlayan :Dr.

Menopoz Dönemleri

MENOPOZ Menopozal Dönemler Hazırlayan :Doç. Dr. Hakan Şatıroğlu Kadın vücudunda menopoz öncesi ve sonrasında oluşan değişimleri daha iyi kavrayabilmek için yaşamın bu bölümünü dönemler halinde gözden geçirmek daha yararlı olacaktır Premenopoz, 40 yaş civarında başlar, genellikle belirti vermez.

Vaginismus

Vaginismus 1. Vaginismus nedir? Cinsel birleşme sırasında kadının kaslarının kasılarak cinsel birleşme olanağına kendini kapatması durumudur.

Soya, meme kanseri riskini azaltıyor

Soya, meme kanseri riskini azaltıyor Japonya’da yapılan bir araştırma, düzenli olarak soya içerikli yiyecekler tüketen kadınlarda meme kanserinin görülme riskinin daha az olduğunu ortaya koydu.

Aspirin meme kanseri riskini azaltabilir

Aspirin meme kanseri riskini azaltabilir Son 27 yılda yapılan araştırmaları kapsayan bir değerlendirme, Aspirin ve benzeri ilaçların, meme kanseri riskini yüzde 20 oranında azaltabileceği görüşünü ortaya koydu.

Meme ağrıları ve nedenleri

Her ağrı meme kanseri belirtisi değil Yaklaşık yüzde 65’i meme ağrısından şikayet eden kadınların en büyük korkusu; bu ağrıların kanser belirtisi olması.

Menopozda hormon tedavisi kanser tetikleyicisi

Menopozda hormon tedavisi kanser tetikleyicisi ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, menopozda hormon tedavisi gören kadınlar, bu ilaçları bıraktıktan üç sene sonra bile kanser riski altında bulunuyor.

Hamilelikte bulantı ve kusmalar

Hamilelikte bulantı ve kusmalar kabusunuz olmasın Kadın yaşamının belki de en güzel, en mutlu ve en önemli zaman dilimi olan gebeliğin ilk günlerinde başlayan bulantı ve kusmalar pek çok hamilenin korkulu rüyası olabiliyor.

Genital bölge temizliğinde önemli noktalar

Genital bölge temizliğinde önemli noktalar Genital bölge temizliğinde pek çok yanlış yapılıyor. Bu yanlışlar hastalıklara zemin hazırlıyor, zaman zaman doğurganlığı tehlikeye sokuyor.

Osteoporoz

Osteoporoz Menopoz sonrasında kadınlar kemik kaybı riski ile karşı karşıyadır, ancak erken tanı ile geleceğinizi koruyabilirsiniz. Menopozdan sonra pek çok kadında osteoporoz ile sonuçlanabilen kemik kaybı gelişir.

Sezaryende süt gecikebilir

Sezaryende süt gecikebilir Sezaryen doğum yapanlarda süt gelmesi gecikebilirken normal doğumda bebek, anne sütüyle hemen tanışıyor. Sezaryen doğum yapanlarda süt gelmesi gecikebilirken normal doğumda bebek, anne sütüyle hemen tanışıyor.

<- Önceki | | Sonraki ->

Reklamlar

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular