şifalı bitkiler
Şu anda Genel Sağlık kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Genel Sağlık

Kemik Erimesi

Kemik Erimesi Nedir? Tıptaki adıyla osteoporozdur. Osteoporoz halk dilinde kemik erimesi demektir. Kemiklerde bulunan dokuların azalmasından dolayı dayanıklılığını yitirmesi sonucu oluşur.

Yatalak Hasta Bakımı

YAŞLILIK VE SAĞLIK Yatalak Hasta Bakımı Hazırlayan:Hem. Çiğdem MERAL Ank. Numune Eğ.

Narkolepsi

Narkolepsi Narkolepsi, gündüz aşırı uyku eğilimi, uykuda paralizi, katapleksi ve hipnogagik halüsinasyonlarla giden bir hastalık sendromudur. Narkolepsi nedeni belli olmayan bir sendromdur.

Gündüz aşırı uyumak

Gündüz aşırı uyku eğilimi Gündüz aşırı uyku eğilimi uyku hastalıklarına bağlı olarak sıklıkla gelişen, gece uyku kalitesinin bozulması nedeniyle dinlendirici uykunun olmamasına bağlı olarak, kişinin gündüz yaşamında uyku eğiliminin artması ve kimi zaman iş başında bile küçük uyku ataklarının olması halidir.

Uyku hastalığı

Uyku hastalıkları Uyku hastalıkları, hastanın uykusu sırasında ya da uyumak istediğinde ortaya çıkan klinik durumlardır.

Arı Alerjisi

ALERJİ - ALERJİK HASTALIKLAR Arı Alerjisi Hazırlayan: Prof. Dr. A.

Sigaradan Kaynaklanan Hastalıklar

Sigaranın Neden Olduğu Hastalıklar Bağımlılık - Nikotin maddesinin bağımlılık yapıcı özelliği eroine çok benzer. # Sırt ve Bel Ağrısı -Sigara içmek, belle ilgili hastalıkların tedavisini engelleyen faktörlerden biridir.

Az uyuyan erkeklerin obez olma riski daha fazla

Az uyuyan erkeklerin obez olma riski daha fazla Günde beş saatten az uyuyan erkeklerin obez olma riski ile kanlarında, diyabete yol açan şeker oranının yüksek olma risklerinin daha fazla olduğu belirtildi.

Kemik Sağlığımız

Kemiklerin özellikleri Vücudumuzun çatısını oluşturan iskelet sistemi kemiklerden meydana gelir. Kemikler ağırlığımız taşırlar ve çeşitli fiziksel stresler sırasında ayakta durmamızı sağlarlar.

Bunları yiyin mutlu olun

Bunları yiyin mutlu olun Amerikan televizyonu ABC News'ün internet sitesinde yayınlanan bir araştırmada, insanın ruh halini iyileştiren besinler ele alındı.

Az su içmek yağı artırıyor

Az su içmek yağı artırıyor Yeterli miktarda su tüketilmemesinin, vücutta biriken yağ miktarını artırdığı ve metobolizmayı olumsuz etkilediği belirtildi.

<- Önceki | | Sonraki ->

Reklamlar

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular