şifalı bitkiler
Şu anda Genel Sağlık kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Genel Sağlık

kanser ve beslenme

Tüm hastalıklarda olduğu gibi kanser için de beslenmeye çok dikkat etmek gerekmektedir. Dengeli ve sağlıklı bir beslenme ile vücudun hastalıklara karşı direnci kuvvetlenir, hastalıklar daha kolay atlatılır.

Hemoroit Tedavisi

Hemoroit tedavisi: Hemoroit vakalar 3 ana müdahaleden biriyle veya bunların bir kaçıyla tedavi edilmekteir. 1. İlaç uygulama, Sıcak su banyoları ve perhizlerle tedavi.

Hemoroit

Hemoroit nedir? Anüsümüzün(makat) hemen çıkış kısmına yakın bölgelerde dışkılamanın kolaylaşmasına hizmet eden dokulardan oluşmuş küçük yastıkçıklar vardır.

Ayak Ağrıları

Ayak ağrıları normal olan yorgunluk gibi sebeplerden kaynaklanabildiği gibi hastalıklara bağlı olarak da gelişebilir.

Kanlı İdrar

Kanlı idrar bir hastalık habercisi olabileceği gibi aslında hiçbir şeyde olmayabilir. Yada aslında idrarınızdaki kan değil yediğiniz veya içtiğiniz bir besinin idrarınızı kırmızı renge dönüştürmesidir.

Bacak Ağrısı

Bacak ağrısı: Bacak ağrıları çok çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişebilmektedir.

Bel Fıtığı Tedavisinde Hatalar

Bel fıtığı: Bel fıtığı; omurgamızın bel kısmında ki omurları çevreleyen dokularda meydana gelen bir tür rahatsızlıktır.

Tırnak Batması

Tırnak Batması Tırnak batması: Genellikle ayak tırnaklarından ayak baş parmağı tırnağında ortaya çıkan ve ciddi iltihabi vakalara neden olan bir rahatsızlıktır.

Ayak Sağlığı

Ayak sağlığı ve ayak bakımı Öncelikle kesinlikle ayakkabılar iyi seçilmelidir. Genellikle sol ayak sağ ayaktan daha büyük olduğu için ayakkabı alınırken sol ayakla mutlaka denenmelidir.

Sistozomiyaz

Şiştozomiyaz Şiştozomiyaz hastalığı Asya, Afrika, güney Amerika ve antilerde 200 milyondan çok insanı etkileyen tropik bir hastalıktır. Şistozomiyaz hastalığı 10–15 mm uzunluğunda olan bir solucan tarafından canlılara bulaştırılmaktadır.

Kalça Ağrısı

Kalça ağrısı Kalça vücudumuz ile bacaklarımızın birleştiği yerdir.

<- Önceki | | Sonraki ->

Reklamlar

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular