şifalı bitkiler
Şu anda Genel Sağlık kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Genel Sağlık

Taş Tedavisi

Taş Tedavisi Taş tedavisi, taşın büyüklüğüne, taş oluşturan nedenlere, iltihap varlığına ve taşın tekrarlama olasılığına göre planlanır.

Böbrek Taşı Çeşitleri

Böbrek taşı çeşitleri Böbrek taşları: Kalsiyum taşı, ürik asit taşı, iltihap taşı sistin taşı olmak üzere dört ana gurup altında incelenir. Kalsiyum Taşı Nedir? Böbrek taşı vakalarının % 85 ini oluşturur.

Böbrek Ağrısı

BÖBREK AĞRISI Böbreklerimiz kaburgalarımızın hemen altında karın boşluğumuzun yanlarında bulunan fasulye biçimindeki organlarımızdır. Bu organlarımız kanda bulunan zararlı atıkları süzmekle görevlidir.

Böbrek Taşı

Böbrek Taşı Nedir ve Nasıl Oluşur; Böbrek taşı Böbrek iç havuzunda oluşan sertleşmiş mineral kitleleridir. Böbrek taşı Küçük mineral parçacıklarının idrar birikim yerlerinde birleşmesiyle oluşur.

Bel Fıtığı Belirtileri

Bel fıtığı belirtileri: Bel fıtığı omurgalarımızın aşağı kısımlarındaki omurga disklerini saran ve kavrayan dokuların yırtıklarıdır. Bel fıtığındaki doku yırtıkları genelde belimizdeki omurga disklerinin zarar görmesi neticesinde oluşur.

Ayak Üşümesi

Ayak üşümesi 2 şekilde devam etmektedir 1. şeklinde dönem dönem oluşan ayak üşümeleri 2. şekilde sürekli ayak üşümesi görülmektedir.

mide yanması

Mide sindirim olayının gerçekleştiği ana organdır. İç çeperi mukus denilen özel bir sıvıyla kaplı olan mide bu sıvı sayesinde kendi kendini sindirmez.

Güneş yanığı

Yanık: Yanık 1 den 4 e kadar olan 4 kademede derecelendirilir. 1. derece yanıklarda deri üzerinde kızarıklık ve bununla birlikte acı hissi vardır.

Bel Ağrısı

Bel Ağrısı ; Bel ağrısının belli bir sebebi yoktur.

Diz Ağrıları

Diz ağrısı birden fazla sebebe dayalı olarak gerçekleşebilir.

Enfeksiyonlara Karşı Doğal Savunma;

İnsan sürekli olarak sayısız mikropla karşılaştığı bir çevrede yaşar. İnsan organizması mikropların zararlarından kendi i koruma imkanlarına sahiptir.

<- Önceki | | Sonraki ->

Reklamlar

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular