şifalı bitkiler
Şu anda Genel Sağlık kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Genel Sağlık

Cüzzam tüberküloit Lepromatöz veya Leprada

Cüzam Derinin süreğen bir hastalığıdır. Bu hastalık deride ve ellerde ağrı duyusunun yitirilmesi, kaslarda zayıflama ve felçlerle kendini belli eder.

Anemi Kansızlık

Kansızlık(Anemi) Anemi bir hastalığı değil birçok değişik nedene dayalı hastalıkları tanımlayan önemli bir terimdir. Zira anemi birden fazla etkenin neden olduğu önemli bir hastalıktır.

Arsenik Zehirlenmesi

Arsenik Zehirlenmesi: İveğen arsenik zehirlenmesinde şiddetli mide ve bağırsak kanalı ağrıları olur. Ağızda metalik bir tat meydana gelir.

Stafilokok Besin Zehirlenmesi

Stafilokok Besin Zehirlenmesi Stafilokok besin zehirlenmesinin bir enfeksiyonu değil, zehirlenme olarak adlandırılmaktadır. Birden başlar, bulantı, kusma, kramplar, ishal ve düşkünlük hali gelişir.

Kanamalar ve Kanamaların Durdurulması

Kanama Çeşitleri Kanama; kan damarlarında dolaşan kanın kan damarlarından dışarıya çıkması olayıdır. Kanama durumunda kan vücut dışına değil de vücut içerisine akıyorsa bu duruma iç kanama denir.

kan şekerinin düşmesi hipoglisemi

Kan şekeri düşmesinin belirtileri nelerdir? Terleme, titreme. Heyecan sinir ve baş dönmesi. Konsantrasyon kaybı.

Güneş Çarpması

Her ne kadar terleme olayı vücut ısımızı düşürüyor olsada bazı durumlarda vücut ısısının düşmesi mümkün olmaz.

aşırı teleme ve endeskopik sempatektomi

Terleme Terleme, vücut ısısının kontrolü için gerekli olan bir olaydır. Vücudumuz aşırı ısındığında bu ısı terleme yoluyla dışarıya atılır.

Sara Epilepsi hastalığı

Epilepsi(Sara Nöbeti): Epilepsi beyinde oluşan anormalliklere bağlı olarak gelişen bir hastalıktır. Beynimiz aslında saniyede binlerce elektrik akımının yer değiştirdiği bir organdır.

İyi Bir Uyku İçin Neler Yapılmalıdır?

Uykuya geçiş hazırlıkları önemlidir: Bunu her gece yatağa gitmeden önce mutlaka yapın. Dışarıya çıkın, ışıkları kapatın, ısıtıcıyı kapatın, yüzünüzü yıkayın, dişlerinizi fırçalayın ve ardından uykuya geçiş için yatağa uzanın.

Apandisit iltihaplanması Apandis

Apandis nedir? Apandis; İnce bağırsak ve kalın bağırsağın bitiştiği yerde kalın bağırsağın hemen alt yüzeyinden uzayan bir organımızdır. Bu organ 9-10 cm civarında olabilen ve esasında bir solucana benzeyen yapıdır.

<- Önceki | | Sonraki ->

Reklamlar

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_757_0.MYI' (Errcode: 28)