şifalı bitkiler
Şu anda Şifalı Bitkiler kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Şifalı Bitkiler

Alıç Meyvesi

Alıç (Crataegus oxyacantha);10 metreye kadar yükselebilen, dikenli, beyaz veya pembe çiçekli bir ağaçtır. Meyveleri 6-10 mm çapında, 1-3 tohumlu, esmer-kırmızı veya kırmızı renklidir.

Ekinezya Faydaları

Ekinezyanın Genel Özellikleri: Çok yıllık otsu bir bitki olan ekinezya 140 santimetre civarına kadar boyatabilmektedir. Genelde dik büyüyen bitkinin, E.

Sarımsak Faydaları ve sarımsak kullanımı

Genel Olarak Sarımsak veya sarmısak (Allium sativum L.), 25-30 cm yükseklikte, yeşilimsi beyaz veya pembe çiçekli, otsu bir kültür bitkisidir.

Kırlangıçotu (Chelidonium majus )

Kırlangıçotu (Chelidonium majus L.), temre otu olarak da bilinir. 30-80cm yüksekliğindeki bitki, mayıstan sonbahar ortalarına kadar çiçeklenir.

Isırgan Otu Kullanımı (Urtica diocia)

Isırgan otu genel olarak: Isırgan otu(Urtica) çok yıllık otsu bir bitkildir.

Ginseng Bitkisi ( Panax Ginseng )

Kore Ginseng (Panax Ginseng); karaciğeri, alkol tüketiminin, toksik (zehirli) maddelerin ve çeşitli hastalıkların etkisinden korumaktadır.

Achillea millefolium

Dr. Lutze, civanperçemini şu hastalıklara öneriyor: (Referans1: M.Treben) Kanın kafaya sancılı biçimde basıncı Baş dönmesi Bulantı Göz sulanması eşliğindeki göz rahatsızlıkları Göz sancıları Burun kanaması Hava şartlarından kaynaklanan migren krizi.

Çuha Bitkisi ( Oenethera biennis )

ÇUHA ÇİÇEĞİ(Biensis) Çuha çiçeği önemli şifalı bitkiler den biridir. Bitkinin özellikle çiçeği ve kökü kullanılır. Bu şifalı bitkiden elde edilen Gamma Linoleik Asit bitkinin tohumundan damıtılmaktadır.

Ada Çayı ( Salvia officinalis )

Bu bitkinin çiçekleri, gargara ve adaçayı sirkesi yapmak için toplanır (bir avuç çiçek, doğal sirkenin içinde bir süre bekletilir) ve elde edilen sirke, uzunca bir süre hasta yatağından kalkamayan kişilere rahatlatıcı ve canlandırıcı anlamda sürülerek, masaj yapılır.

Ebe Gümeci ( Malva Vulgaris )

Küçük yapraklı ebegümeci (Malva Vulgaris), çit,yol ve eski duvar kıyılarında, harabeliklerde, ama yalnızca insanların yaşadıkları yerlerin çok yakınlarında yetişir.

<- Önceki |

Reklamlar

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_757_0.MYI' (Errcode: 28)