şifalı bitkiler
Şu anda Genel Sağlık kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Genel Sağlık

Turist ishali seyahat ishali

Turist İshali(seyahat Diyaresi) nedir? Bakterierin neden olduğu 2-3 gün sürebilen ve genellikle şiddetli olmayan ishal durumudur. Neden olduğu tam olarak bilinmemesine rağmen.

Domuz Gribi

Domuz gribi nedir? Domuzlarda görülen bir tür virüs olan İnfuluenza-A virüsü gelişim göstererek insanlarda da hastalığa neden olmuştur. İnfuluenza-AH1N1 olarak adlandırılan bu virüs, insandan insana geçme yeteneği olan tehlikeli bir formdur.

Hemo Diyaliz, Periton Diyalizi ve Böbrek Nakli

Durum Hemodiyaliz Periton diyalizi Böbrek nakli Olumlu yönler Zararlı maddeler vücuttan daha hızlı uzaklaştırılır zararlı maddelerin düzeyi daha az yükselir İdeal yöntemdir Tedavi her gün değil, haftada 2–3 gün uygulanır Diyaliz her gün yapılır,Aktivite kısıtlanmaz Yaşam normale döner Hasta veya yakınının uygulama için eğitim alması gerekmez Tedavinin parçası olan hasta kendini daha iyi hiss.

uyuz

GENEL OLARAK: 0.3 mm büyüklüğünde olan uyuz paraziti. İnsandan insana temas veya eşyalar vasıtasıyla bulaşırlar.

Diyaliz

Diyaliz: İnsanlarda karın bölümünün ortalarına yakın kısmında vücudun her iki yanında bulunan organlara böbrek denir. Böbrekler vücutta kanın süzülmesi ve kan içerisinde bulunan üre, ürik asit, fazla su ve zehirli maddelerin süzülmesiyle görevlidir.

Çölyak Hastalığı

Çölyak hastalığının tanımı Çölyak hastalığı “Glutein” proteinine karşı vücudun geliştirdiği tepkiden dolayı oluşur. Glutein proteini arpa, buğday, çavdar ve yulaf gibi tahıllarda bulunur.

Tifo

TİFO Genelde temizlik kurallarına uyulmadığı durumlarda hastalık etkeni mikrobun, mide ve bağırsak kanalı ile vücuda girmesi ve kana karışmasıdır.8-14 gün içinde hastalık kendini belli eder.

Baş ağrısı

Baş ağrısı: Genel olarak 15-50 yaşları arasında çekilen Baş ağrısı 25-35 yaşları arasında daha sık görülmektedir. 50 yaşından sonra vücut aktivitelerinin durulmasıyla birlikte baş ağrısı nın da görülme sıklığı düşmektedir.

migren

M İ G R E N MİGREN TANIMI: Halk arasında yarım baş ağrısı diye bilinen, en belirgin özelliği periyodik olarak gelen ve soğuk bir terleme ile birlikte başın ve yüzün yarısını kaplayan tek taraflı özel bir baş ağrıs ıdır.

Böbrek taşı nedir böbrek taşı tedavisi nasıl yapılır üriner sistem hastalıkları

Üriner sistem(Böbrek) taşları Böbrek taşı nedir? Böbrek taşı; böbrek kanalları içerisinde oluşan mineral içerikli sert kitlelerdir. Bu taşların hangi etkenlerden dolayı oluştuğu ve oluşum mekanizması tam olarak bilinmemektedir.

Hıçkırık singultus ne denleri tedavi şekilleri ve hıçkırığa iyi gelen şifalı bitkiler

HIÇKIRIK ( Singultus) nedir? Tıp dilinde singultus denir. Genellikle nedeni belli değildir ve sıklıkla erkeklerde görülür.

<- Önceki | | Sonraki ->

Reklamlar

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular