şifalı bitkiler
Şu anda Genel Sağlık kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Genel Sağlık

üremi idrar yapma veya kandaki üreyi uzaklaştırmama problemleri

Kayıt daha sonra eklenecektir...

Kulak Çınlaması Nasıl Olur? TınniTus Ne Demektir?

Tınnitus Ne Demektir? Nasıl Gelişir? Tedavisi Nasıl Yapılır? Değişik nedenlere bağlı olmak üzere insanların kulaklarında sürekli olarak ses duymalarına veya ses duyuyormuş hissine kapılmalarına “TınniTus” denir.

Ayak Mantarı ve Bitkisel Tedavi Yöntemi.

Tanım: Ayak mantarları genellikle parmak aralarında oluşan rahatsızlıklardır. Nadiren ağrılı olabilirler. Genellikle aşırı kaşıntı yaparlar.

Amiloidoz--Dokularda Protein Birikmesi--

AMİLOİDOZ Amiloidoz AMİLOİD proteininin çeşitli organ veya dokularda birikmesiyle oluşan ve genellikle ölümcül olan bir hastalıktır. Amiloid kemik iliğinde üretilen ve değişik organlarda birike bilen bir proteindir.

Soğuk Algınlığı Nedir?

Soğuk algınlığı, rinovirüs adı verilen bir çeşit çok küçük mikropların neden olduğu, yılın her mevsiminde rastlanan, çok bulaşıcı, salgınlar yapabilen bir hastalıktır.

Düzensiz Beslenmenin Zararları

Türk insanının düzensiz beslenmesinin böbrek rahatsızlıklılarını tetiklediği bildirildi. Türkiye'deki böbrek rahatsızlıklarının neredeyde yarısı şeker hastalığından kaynaklanıyor.

Baş Ağrısına Şifalı Bitkiler ile Çözüm Bulun

Isırganotu: Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış yaprak, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür.

Ateşli Hastalıkların Tedavisi

Ateşlenen çocuğa hemen ilaç verilmesi doğru değildir. Önce çocuk sıcak ortamdan uzaklaştırılır. Üzerindeki fazla giysiler çıkarılır.

Romatizma Tedavisi

Romatizmal hastalıkların tedavisi uzun bir süreci kapsar. Bu nedenle yalnızca hekimin değil hastanın da tedaviye aktif olarak katılması gerekmektedir.

Bademcik İltihabı ve bademcik şişmesi

Bademcik nedir ? Bademcikler boğazımızın her iki yanında bulunan dokulardır. Bu dokular elle kontrol edildiğinde parmak uçlarıyla hissedilebilir.

İftar Sonrası Yorgun Düşmeyin

Bazı yemeklerden sonra çoğu kişinin üzerine bir rehavet çöker ve uyuklamaya başlar. Bu durum özellikle Ramazan’da iftar sonrası ortaya çıkar.

<- Önceki | | Sonraki ->

Reklamlar

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular