şifalı bitkiler
Şu anda Genel Sağlık kategorisini listelemektesiniz.

Sağlık Şifa Arama

Reklamlar

Genel Sağlık

Grip Tedavisi

Grip Neden Olur? Grip (İnfluenza) viral bir hastalıktır. RNA genomu taşıyan bir virüs bu hastalığa neden olmaktadır. Temas, Hava ve hapşuruk öksürük gibi etkilerle etrafa yayılan damlacıklar vasıtasıyla hastadan sağlama doğru yayılım gösterir.

Balgam Muayenelerinin Tanıdaki Değeri Nedir

Balgamda yapılan çeşitli incelemelerin akciğer hastalıkları tanısında çok önemli bir yeri vardır. Bazı hastalıklarda balgam miktarı çok az olabileceği gibi, bazen de astımda olduğu gibi çok yapışkan olduğundan hastanın bunu çıkarması zordur.

Ramazan Ayında Beslenme

RAMAZAN AYINDA BESLENME Ülkemizde insanlarımızın çoğu ramazan ayını oruç tutarak geçirmektedir. Oruç tutmanın insan sağlığına arınma gibi bir faydası bulunmaktadır.

Deniz Suyu Faydaları

Denizli Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Serdar Sarıçel, kulak ve buruna kaçan deniz suyunın yararlı olduğunu söyledi.

Stresin Etkileri

STRESİN ETKİLERİ Bilim adamları için stresi tanımlamak zordur, çünkü stres kişiden kişiye değişen çok öznel bir olgudur. Bazıları için sıkıntılı olan şeyler; başkaları için keyif verici olabilir.

Sivrisinek İle Mücadele Yolları

Hemen hepimiz bir kez olsun sıcak bir yaz gecesinde sivrisineklerin akınına uğramış ve geceyi kaşınarak geçirmek zorunda kalmışızdır.

Kemik Sağlığı

(29-Nisan) İngiltere’de yapılan araştırmalar, D vitamini ve kalsiyum tabletleri kullanmanın da yaşlılarda sık görülen ve tekrarlayan kemik kırılmalarını engelleyemediğini ortaya koydu.

Rahat Bir Uyku İçin Yapılması Gerekenler

Uyku saatlerini ve süresini düzenleyin Her birimizin uyku süresi farklıdır. Uyku saatlerimizi ve süresini bilmek ve bunlara uygun saatlerde yatıp kalkmak, sağlıklı bir uykunun ilk şartıdır.

Keneler Nerelerde Yaşar

Keneler genellikle, uzun çalılıklarda, ormanlarda, dere kenarlarındaki otlarda, ormandaki odun kalıntıları arasında yaşarlar. Ayrıca hayvanların barındığı yerlerde bulunurlar.

Kene Isırdığında Ne Yapılmalı ?

Dünyada ilk kez 1944 yılında Kırım’da saptanan ve daha sonra 1956 yılında Kongo’da görülen “Kırım Kongo Kanamalı Ateşi” (KKKA) hastalığına karşı alınabilecek önlemler konusunda Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi Pediatri Bölümü, “Kırım Kongo Kanamalı Ateşi” hastalığının kene tarafından ısırılma ile “Nairovirus” adı verilen bir RNA virüsünün vücuda gi.

Zekâ dostu besinler

Zekâ dostu besinler Aniden bir fikre ihtiyacınız varsa diyetisyenler kimyon çayı içmenizi öneriyor. Odaklanmak için ceviz, yaratıcılık için zencefil, problem çözmek içinse üzüm suyu tavsiye ediliyor.

<- Önceki | | Sonraki ->

Reklamlar

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_757_0.MYI' (Errcode: 28)